fot. Powiat Myszkowski
Nowe respiratory w Szpitalu Powiatowym w Myszkowie
14 października 2020 r. | 11:28
0

Dziesięć nowych respiratorów trafiło do Szpitala Powiatowego w Myszkowie. Są to wysokiej klasy urządzenia, które będą ratować ludzkie życie.

Respiratory zostały przywiezione w piątek 9 października. Nowoczesny sprzęt zakupiono w oparciu o środki samorządowe w porozumieniu z gminami Powiatu Myszkowskiego oraz środki zewnętrzne z Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

- Ogólny poziom i standard wyposażenia naszego szpitala stale wzrasta, nowe respiratory znacznie zwiększają możliwości stosowania sztucznego oddychania. To z pewnością poprawia bezpieczeństwo naszych mieszkańców i pacjentów szpitala, a także personelu medycznego – mówi Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, zaznaczając, że urządzenia – mimo iż kupione w czasie pandemii, pozostaną w placówce i będą wykorzystywane w szerszym stopniu.

Szpital Powiatowy w Myszkowie obecnie dysponuje 16 nowoczesnymi respiratorami.

- Wykorzystując ten sprzęt, możemy stosować wentylację nieinwazyjną. Pacjenta nie trzeba zwiotczać ani intubować – podkreśla dr Krzysztof Zalas, kierujący Oddziałem Anestezjologii.

W opinii Lekarza Naczelnego w myszkowskim Szpitalu Powiatowym Andrzeja Sosnowskiego, respiratory będzie można wykorzystywać, pomagając osobom z niewydolnością sercowo-oddechową, po urazach itp. Istnieje możliwość wprowadzenia wielu zastosowań do wspomagania oddechu.

Nowe respiratory MAQUET SERVO-I to sprzęt szwedzki, przeznaczony dla osób z niewydolnością oddechową bez ograniczeń wiekowych, do zastosowania na oddziałach intensywnej terapii, jak również przy transporcie. Respiratory wyposażone są w zasilanie bateryjne, posiadają możliwość stosowania różnych trybów wentylacji. Są to urządzenia niezwykle zaawansowane technologicznie. /Powiat Myszkowski/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *