fot. Parafia w Herbach
Po naszej publikacji, Biskup Gliwicki odwołał ks. Marka Niewiadomskiego z urzędu administratora parafii w Herbach!
24 września 2021 r. | 20:15
0

Sroga kara spotkała księdza Marka Niewiadomski za prowadzenie sklepu monopolowego w Myszkowie. Kuria Gliwicka na moje pytanie nie odpowiedziała, ale gdy sprawą zainteresował się Super Express, który na podstawie naszego artykułu opisał całą sytuację, Biskup Gliwicki postanowił działać.

Według informacji przesłanej w oświadczeniu do Super Expressu, ks. Marek Niewiadomski z dniem 24 października 2021 roku zostanie odwołany z urzędu administratora parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Herbach oraz o tymczasowym nie przydzielaniu mu innych funkcji i zadań.

Pełna treść oświadczenia znajduje się poniżej.

- Kodeks Prawa Kanonicznego zakazuje osobom duchownym zajmowania się działalnością handlową (por. kanony 286 i 1392). Biskup Gliwicki nie wyraził zgody na tego typu działalność; nie był również proszony o udzielenie takiego pozwolenia. Jednym z ważniejszych zadań, jakie Kościół wypełnia na rzecz społeczeństwa, jest troska o trzeźwość narodu. Dlatego też czerpanie zysków ze sprzedaży alkoholu przez osoby duchowne stoi w jaskrawej sprzeczności z tym zadaniem. Biskup Gliwicki, po zapoznaniu się z omawianą sprawą oraz po wysłuchaniu wyjaśnień ks. Marka, postanowił z dniem 24 października br. odwołać go z zajmowanego urzędu administratora parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Herbach oraz o tymczasowym nie przydzielaniu mu innych funkcji i zadań - poinformował ks. Krystian Piechaczek, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.

PAWEŁ GĄSIORSKI
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *