Radni odrzucili projekt przebudowy na Osiedlu przy ulicy Krasickiego. Myszków straci na tym 2,3 mln zł
23 listopada 2020 r. | 12:23
1

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Myszkowa, radni opozycyjni w stosunku do Burmistrza odrzucili projekt uchwały umożliwiający zrealizowanie projektu inwestycji drogowej na Osiedlu przy ul. Krasickiego. Gmina na ten cel pozyskała 2,3 mln zł. Teraz będzie musiała zrezygnować z tych pieniędzy.

Poniżej oświadczenie facebookowego profilu "Mieszkańcy i Sympatycy Osiedla przy ulicy Krasickiego w Myszkowie" w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Szanowni Mieszkańcy , Sympatycy i użytkownicy dróg na osiedlu przy ulicy Krasickiego , szanowni mieszkańcy naszego miasta.

Minęło już kilka dni po sesji Rady Miasta , która odbyła się 19.11 a my nadal jesteśmy w szoku i nie dowierzamy co nasi Radni , nasi wybrańcy zadecydowali.
Mianowicie decyzją Radnych Rady Miasta Myszkowa, Radni zadecydowali o nierealizowaniu gotowego projektu , na który zostało pozyskana dotacja w wysokości 2,3 mln złotych , inwestycji drogowej na Osiedlu przy ul. Krasickiego.
Wartość kosztorysowa całej inwestycji to 9,1 mln złotych. Inwestycja miała być realizowana w latach 2021 i 2022 . W związku z sytuacją jaka obecnie jest na rynku realna wartość wykonania byłaby możliwa na poziomie 6,5 – 7,mln złotych. Kwota dotacji 2,3mln złotych , która mogłaby być jeszcze powiększona do 3,5 mln , gdyby z innych inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych były oszczędności . A to bardzo realne.
To fakty , które na tą chwilę mają tylko wartość historyczną , bo już nigdy w takim kształcie się nie zrealizują .
Poniżej przedstawiamy listę Radnych ,nazwaliśmy ją listą chwały i sławy .
Lista chwały to Radni którzy zagłosowali za inwestycją a lista sławy , to lista Radnych ,którzy byli przeciwni.
Lista chwały : Beata Pochodnia ,Daniel Borek , Robert Czerwik, Andrzej Giewon, Beata Jakubiec – Bartnik , Dominik Lech , Ewa Ziajska-Łazaj , Jerzy Woszczyk , Eugeniusz Bugaj.
Tym Radnym bardzo dziękujemy za poparcie.
Lista sławy : Magdalena Balwierz ,Elżbieta Doroszuk, Sławomir Jałowiec , Zofia Jastrzębska , Norbert Jęczalik , Halina Skorek-Kawka, Iwona Skotniczna , Tomasz Szlenk , Jacek Trynda , Adam Zaczkowski , Tomasz Załęcki , Małgorzata Skinder.
Dlaczego sławy ? Otóż dlatego , że nie pamiętamy takiej sytuacji , gdzie Radni zagłosowali przeciwko inwestycji , która ma pozyskane dofinansowanie zewnętrzne. Będziecie Państwo sławni teraz i nie tylko . Będziemy o tym przypominać przy każdej nadarzającej się okazji . Będziemy wnikliwie przyglądać się na co chcecie jak to mówicie w trosce o finanse publiczne wydać 3,8 mln złotych z kredytu w roku 2021 . Mamy nadzieję , że właśnie w trosce o finanse po prostu nie zagospodarujecie tych pieniędzy , dzięki czemu miasto nie będzie się zadłużać .Wszystko w trosce o finanse publiczne .
My jako mieszkańcy co powinniśmy zrobić w sytuacji jaka miała miejsce na sesji .Myślimy jednoznacznie , powinniśmy doprowadzić do referendum i sprawdzić czy mieszkańcy Myszkowa , chcą takich Radnych , którzy mimo ,że składali przysięgę ,że będą pracować na rzecz mieszkańców załatwiają swoje partyjne sprawy . Liczą korzyści i straty i to nie korzyści i straty dla miasta ,ale korzyści i straty ,dotyczące swoich spraw , swojego poparcia itp.
Ale my jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie wszystkich mieszkańców jak i za finanse miasta. Organizowanie referendum w czasie pandemii może być niebezpieczne , a nie chcemy również narażać i tak już okrojonych finansów miasta na koszty związane z referendum .

Ale każdy Radny powinien pamiętać , że kiedyś mieszkańcy – wyborcy , którzy tak samo jak Wy podczas sesji macie swój głos , tak samo my jako mieszkańcy będziemy mieć wcześniej czy później swoje głosy w wyborach samorządowych.

Na pewno ta niechlubna „sława” będzie powodować trudności w pozyskiwaniu głosów.

O mieszkańców „peryferii” bo tak kiedyś zostaliśmy nazwani na sesji Rady Miasta Radni nie dbają , mimo ,że podczas spotkań z mieszkańcami wielu z nich mówiło ,będzie dotacja , podniesiemy rękę .

Gdyby Ci radni co nam mieszkańcom obiecali, podnieśli rękę lub przynajmniej wstrzymali się od głosu , miasto mogłoby otrzymać pieniądze z dotacji 2,3 mln złotych a mieszkańcy cieszyć się i być bardzo wdzięczni za realizację bardzo długo oczekiwanej inwestycji .
Pozostaliśmy nadal sami , bez wsparcia ,bez dróg, z ciemnościami ,z rozlewiskami wodnymi , kilka gospodarstw bez wody miejskiej ,nie mówiąc o kanalizacji.

To wszystko mogłoby być realizowane , ale jak widać politycznie nie było to po myśli naszych Radnych.

Na początku sesji w mediach społecznościowych pojawiła się bezsensowna ankieta , jaką inwestycję mieszkańcy wybierają do realizacji czy Krasickiego i Wolności , która jest inwestycją powiatową , a miasto tylko w niej partycypuje , czy inwestycję na Osiedlu Krasickiego. Organizator ankiety nie napisał w jakich latach miałyby się odbywać realizację , nie napisał ,że na Osiedle jest przyznana dotacja . Po prostu ankieta , która po raz kolejny miała podzielić społeczeństwo. My chcieliśmy obydwu inwestycji i żadna nie zagrażała drugiej .Po prostu zabrakło dobrej woli .

Tak jak my oczekiwaliśmy z niecierpliwością na wynik głosowania na sesji , tak kiedyś Wy będziecie oczekiwać na wyniki głosowania w wyborach na Radnego.
My mieszkańcy przegraliśmy ,ale kiedyś to my będziemy mieć swój głos i na pewno będziemy pamiętać .

Po każdej nawet błędnej decyzji może przyjść refleksja. Trzeba sobie zadać pytanie ,dlaczego tak postąpiłam czy postąpiłem , czy chciałbym , chciałabym ,żeby mnie tak potraktowano , czy dotrzymuje słów zawartych w ślubowaniu na Radnego czy Radną, czy dotrzymuję słowa danego mieszkańcom. Zawsze można się zmienić i naprawić swój błąd.

Niestety na tą chwilę z pieniędzy które nasza gmina musiała oddać (2,3 mln zł.)cieszą się inni i to inni mają szansę uszczęśliwić swoich mieszkańców .

Bardzo smutni i zawiedzeni Mieszkańcy Osiedla przy ulicy Krasickiego
Jedna odpowiedź do “Radni odrzucili projekt przebudowy na Osiedlu przy ulicy Krasickiego. Myszków straci na tym 2,3 mln zł”

  1. Maciej pisze:

    PIS-SIL To destrukcja MYSZKOWA . LEWICA SIĘ ZESZMACIŁA.

    15
    5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *