Bauer walczy o Szkołę na Będuszu. Będzie nabór na nowy rok szkolny!
11 maja 2018 r. | 18:45
4

W Zespole Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie odbyło się spotkanie poświęcone sytuacji w placówce. Na zaproszenie Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego w rozmowach uczestniczyła Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer.

Przypomnijmy: obecnie w ZS nr 2 nie ma zajęć dla uczniów klas młodzieżowych. Szkoła prowadzi jedynie kursy dla osób dorosłych i działa tylko w weekendy co dwa tygodnie, czyli przez 4 dni w miesiącu. W pozostałe dni placówka jest całkowicie pusta. Krótko mówiąc: nie ma w niej uczniów.

Rada Powiatu w Myszkowie podjęła uchwałę intencyjną o likwidacji szkoły, która stała się zarzewiem do dyskusji na temat przyszłości jednostki. Wyjaśnijmy, że uchwała nie oznaczała rzeczywistej likwidacji, a jedynie możliwość takiego rozwiązania, będąc jednocześnie przyczynkiem do rzeczowych i merytorycznych rozważań. Kurator Oświaty negatywnie zaopiniowała uchwałę. W związku z tym szkoła ogłasza nabór na rok 2018/2019.

Podczas spotkania rozważano aktualną sytuację w Zespole Szkół nr 2, analizując zarówno przyczyny braku zainteresowania ze strony gimnazjalistów, jak i możliwości wyprowadzenia szkoły na prostą.

Z obu stron zadeklarowano chęć współpracy i wsparcia dla placówki. Starosta Myszkowski przedstawił szczegółowe wyliczenia i dane statystyczne odnoszące się do sytuacji w szkole, podkreślając, że przez ostatnie 3,5 roku Zarząd Powiatu wspierał szkołę, czego dowodem jest np. przeniesienie dwóch kierunków zawodowych z Zespołu Szkół nr 1 do Zespołu Szkół nr 2. W ten sposób ograniczona została oferta edukacyjna ZS nr 1 na korzyść ZS nr 2. Starosta podkreślił także, że dyrektorzy szkół angażują się promocję kierunków kształcenia w swoich placówkach.

W opinii Śląskiej Kurator Oświaty Urszuli Bauer szkoła powinna nadal istnieć i należy uczynić wszystko, aby uczniowie znów do niech przychodzili.

Spotkanie zakończyło się konkluzją, w myśl której organ prowadzący, czyli Powiat Myszkowski i Śląskie Kuratorium Oświaty wyraziły wolę wspierania placówki w dążeniu do wznowienia nauczania dla młodzieży kończącej gimnazjum. /Powiat Myszkowski/

fot. Starostwo Powiatowe w Myszkowie
4 odpowiedzi na “Bauer walczy o Szkołę na Będuszu. Będzie nabór na nowy rok szkolny!”

 1. WIkror Gniewski pisze:

  Ta szkoła powinna zostać i nadal szkolić młodzież.

  6
  0
 2. Igor pisze:

  Jaki ci politycy mają w tym interes by ją zlikwidować?

  4
  0
 3. Kozłowski pisze:

  zapewne chodzi o walkę polityczną o władzę , tylko komu ta szkoła przeszkadza?

  3
  0
 4. Igor pisze:

  Staroście i jego ekipie

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *