fot. Powiat Myszkowski
Dożynki powiatowe w Cynkowie
29 sierpnia 2023 r. | 12:34
0

W minioną niedzielę w Cynkowie odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne. Wspaniała atmosfera, tłumy gości i rewelacyjny repertuar złożyły się na bardzo udane święto plonów. Dopisała pogoda, zaproszeni goście, a przede wszystkim – rolnicy z Powiatu Myszkowskiego. Szczególnym punktem tegorocznych Dożynek było uroczyste przekazania samochodów pożarniczych dla OSP z Siedlca Dużego i OSP z Winowna.

Dożynki to bardzo szczególna uroczystość, której początki sięgają w odległą przeszłość, a niezwykły nastrój tej uroczystości wynika z głębokiego przywiązania rolników do ludowego dziedzictwa. Święto Plonów honoruje trud pracy rolnika, przynosi radość i nadzieję na przyszły rok.

Obchody rozpoczęły się mszą św., którą koncelebrowali ks. proboszcz Zygmunt Furgoł i ks. proboszcz Kazimierz Świerdza. Oprawę muzyczną na czas mszy i podczas części oficjalnej zapewniły Gminna Orkiestra Dęta z Koziegłów pod batutą Henryka Nowaka i Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pińczyc pod batutą Wojciecha Pompki.

Tuż po mszy Komendant Gminny OSP w Koziegłowach Antoni Łuszczyk wydał komendę do odśpiewania Roty, po czym rozpoczęła się właściwa część uroczystości. /Powiat Myszkowski/

fot. Powiat Myszkowski

fot. Powiat Myszkowski

fot. Powiat Myszkowski
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *