fot. Powiat Myszkowski
Uroczystości w szkołach powiatu z okazji Narodowego Święta Niepodległości
09 listopada 2019 r. | 12:17
0

W szkołach ponadpodstawowych odbyły się uroczystości upamiętniające 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie przygotowali akademie, podczas których zaprezentowali program artystyczny o patriotycznym charakterze. W obchodach wzięli udział przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego.

Odrodzenie Polski po 123 latach to niezwykle ważny dla naszego kraju i nas wszystkich moment dziejowy. Młodzież w swoich prezentacjach dowiodła, że pamięć o tych wydarzeniach jest żywa i po dziś dzień określa świadomość narodową Polaków. Uczniowie w bardzo uroczysty i ciekawy sposób przedstawili historię Polski oraz trudną i długą drogę do wolności.

W uroczystościach przygotowanych w Liceum Ogólnokształcącym im H. Sucharskiego w Myszkowie oraz w Zespole Szkół im T. Kościuszki w Żarkach wzięli udział Wicestarosta Mariusz Morawiec, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Zdzisława Polak oraz Członek Zarządu Powiatu Jolanta Koral.

Dodatkowym elementem uroczystości w myszkowskim LO były obchody święta patrona szkoły Henryka Sucharskiego oraz rozstrzygnięcie konkursu związanego z rocznicą. Drobne upominki laureatom wręczyli Wicestarosta Mariusz Morawiec oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Zdzisława Polak. /Powiat Myszkowski/

fot. Powiat Myszkowski

fot. Powiat Myszkowski

fot. Powiat Myszkowski
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *