fot. ŚlUW
Nowa hala sportowa w Myszkowie oficjalnie otwarta!
08 czerwca 2021 r. | 12:14
0

W Myszkowie uroczyście otwarto wczoraj nową halę sportową. Nowoczesny obiekt znajduje się przy Zespole Szkół nr 1 im. Eugeniusz Kwiatkowskiego, a jego budowa możliwa była m.in. dzięki rządowemu wsparciu.

Jest mi miło, że taki cudowny obiekt powstał w stolicy powiatu, że środki z dotacji rządowej tak pięknie zostały wykorzystane, że będzie służyć młodzieży, aby była silniejsza, sprawniejsza i uzyskiwała coraz lepsze wyniki sportowe – mówił podczas otwarcia hali wicewojewoda Robert Magdziarz. – Ten obiekt dla społeczności Myszkowa i powiatu będzie perełką sportową. Chylę czoła wszystkim zaangażowanym. Chciałbym, żeby w Polsce jak najwięcej takich obiektów powstawało – dodał.

Nowa hala to największy tego typu obiekt w powiecie, wyposażony w dużą widownię. Pełnowymiarowe, wielofunkcyjne boisko umożliwia zarówno rozgrywanie meczów siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, nożnej czy tenisa, jak i do organizację wydarzeń kulturalnych. Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 6 milionów zł. Część środków na ten cel Powiat Myszkowski pozyskał w ramach rządowego wsparcia – z programu „Sportowa Polska” (1.959.200,00 zł) oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (1.449.576,15 zł). /ŚlUW/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *