fot. Powiat Myszkowski
10-lecie Małej Akademii Gitary
26 czerwca 2018 r. | 08:33
1

Jubileusz 10-lecia działalności obchodziła myszkowska Mała Akademia Gitary, której założycielami są Sebastian Ruciński i Tomasz Wójcik. Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości dwóch osób młode osoby mogą szlifować grę na gitarze i realizować swoje pasje. Zawodowi gitarzyści – Ruciński i Wójcik – postanowili spopularyzować w naszym powiecie grę na gitarze, ale przede wszystkim wznieść ją na wyższy poziom. Dlatego przed dziesięciu laty utworzyli Małą Akademię Gitary – miejsce, gdzie można od najmłodszych lat pobierać nauki gry od podstaw aż po granice wirtuozerii.

W Myszkowie powstanie Akademii spotkało się ze znakomitym przyjęciem. Okazało się, że młodzież bardzo chce doskonalić swoje umiejętności i wyjść poza przeciętne „ogniskowe” granie.

Efekty dziesięcioletniej pracy założycieli Akademii można było zobaczyć podczas jubileuszowego koncertu, który odbył się w Myszkowskim Domu Kultury.

W pierwszej, oficjalnej części koncertu, na scenie pojawili się wychowankowie Akademii, spośród których wielu ukończyło szkoły i studia muzyczne i zajmuje się zawodowo działalnością artystyczną. Są to osoby, które pierwsze kroki w dziedzinie muzyki stawiały właśnie pod okiem Sebastiana Rucińskiego i Tomasza Wójcika.

Organizatorzy podziękowali również wielu osobom i instytucjom, które przez całą dekadę wspierały działalność Akademii. /Powiat Myszkowski/

fot. Powiat Myszkowski

fot. Powiat Myszkowski
Jedna odpowiedź do “10-lecie Małej Akademii Gitary”

  1. Kozłowski pisze:

    Gratulacje dla chłopaków i całej MAG

    1
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *