policja.pl
68-latek na podwójnym gazie
31 lipca 2018 r. | 18:41
0

Policjanci ruchu drogowego z Myszkowa zatrzymali 68-letniego mieszkańca Myszkowa który kierował osobówką na "podwójnym gazie". Kierowca wpadł podczas kontroli drogowej. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Wczoraj około godziny 15.40 mundurowi z myszkowskiej drogówki podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymali kierowcę bmw. Szybko wyszło na jaw, że 68-latek jechał "na podwójnym gazie". Jego badanie wykazało ponad 0.5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Nieodpowiedzialny 68-latek odpowie też przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grożą mu nawet 2 lata więzienia.

Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami kiedy zawartość alkoholu w organizmie kierowcy przekracza 0,5‰, siadanie za kółkiem jest już przestępstwem i podlega karze na podstawie art. 178a Kodeksu karnego. Kodeks karny przewiduje, że w takiej sytuacji kierowcę można ukarać grzywną, a decyzja o ustaleniu wymiaru grzywny pozostaje w kompetencji sądu.

Z popełnieniem opisywanego przestępstwa wiąże się również utrata uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych na czas od roku do lat 15. Gdy natomiast pijany kierowca spowodował wypadek, w którym ktoś poniósł śmierć – sąd może zadecydować o dożywotnim zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *