zdjęcie poglądowe
85-latka wyrabiała i handlowała alkoholem. Grozi jest rok więzienia
16 stycznia 2020 r. | 11:13
0

Policjanci z Myszkowa interweniowali wobec 85-letniej myszkowianki, która nielegalnie wyrabiała i handlowała alkoholem. Seniorka najprawdopodobniej "dorabiała" sobie w ten sposób do emerytury. Teraz może jej grozić nawet rok więzienia.

Myszkowscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wpadli na trop 85- latki, która w warunkach domowych wyrabiała "napoje wyskokowe". Seniorka wczoraj wpadła na gorącym uczynku przestępstwa, po tym jak z jej mieszkania wyszedł zaopatrzony w "lewy towar" 28-latek. Jak się okazało, mężczyzna za butelkę alkoholu niewiadomego pochodzenia zapłacił kobiecie 6 złotych. Po wejściu mundurowych do mieszkania, kobieta przyznała się do prowadzenia nielegalnej "wytwórni alkoholu". W jej lokalu policjanci zabezpieczyli plastikowe i szklane butelki wypełnione z alkoholem niewiadomego pochodzenia.

Podczas przesłuchania seniorka przyznała się do winy i tłumaczyła mundurowym, że sprzedając lewy "alkohol" okolicznym mieszkańcom, "dorabiała" do emerytury. Teraz oprócz wysokiej kary grzywny, grozi jej nawet rok za kratami. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *