fot. Powiat Myszkowski
Będzie centrum przesiadkowe w Myszkowie
31 sierpnia 2023 r. | 11:45
2

W myszkowskim magistracie podpisano umowę o utworzeniu centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowym w Myszkowie. Partnerstwo w tym przedsięwzięciu zawiązali – Powiat Myszkowski, Gmina Myszków i Związek Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Województwa Śląskiego.

Projekt realizowany będzie w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027”.
Umowę o partnerstwie podpisali: po stronie Powiatu Myszkowskiego – Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk i Członek Zarządu Powiatu Jarosław Kumor, po stronie Miasta Myszkowa – Burmistrz Włodzimierz Żak, po stronie Związku – Członek Zarządu Związku Robert Nowak, Dyrektor Biura Związku Wojciech Ostaszewski.

Centrum przesiadkowe będzie miejscem umożliwiającym dogodną zmianę środka transportu. W centrum części węzła przesiadkowego zaprojektowano parking dla 40 samochodów i dworzec autobusowy, dwa miejsca przystankowe i dwa postojowe. Przewidziano budowę dwóch fontann posadzkowych, wydzielających z Placu Dworcowego trzy strefy: wejściową na dworzec i dwie pełniące funkcje rekreacyjne. Po bokach budynku dworca PKP zaprojektowano parki kieszonkowe, w przestrzeni zieleńców powstanie mała architektura - ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci. Parki pełnić będą funkcję otwartych poczekalni dla podróżnych. Wzdłuż południowej granicy dworca autobusowego zaprojektowano dwa rzędy modułów wiat z oświetleniem z wkomponowanymi w nie elementami zieleni. /Powiat Myszkowski/
2 odpowiedzi na “Będzie centrum przesiadkowe w Myszkowie”

 1. Oj, głowa boli .... pisze:

  Co przez 12 lat nie zrobił ( od 2011 r.) to przez ostatnie pół roku kończącej się kadencji chce odrobić ? Może celuje w następne 5 lat ?

  8
  2
 2. Ciekawy pisze:

  Pewnie takie samo jak w Zawierciu gdzie turysta przyjeżdżając nie może znaleźć rozkładu jazdy, musi liczyć na innych podróżnych, a w czasie deszczu w paru budkach przystankowych ludzie nie mogą się pomieścić.

  0
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *