fot. Starostwo Powiatowe w Myszkowie
Będzie termomodernizacja ZS nr2 w Myszkowie za blisko 2,2 mln zł
26 maja 2020 r. | 09:42
0

Starostwo Powiatowe w Myszkowie poinformowało o kompleksowej termomodernizacji w Zespole Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie. Planowane całkowite wydatki to 2 183 722 zł. Wkład własny Powiatu wynosi 327 558 zł.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Stosowną umowę Powiatu Myszkowski podpisał z Województwem Śląskim.

- Budynek szkoły od dłuższego czasu wymagał kompleksowego remontu z uwagi na stan techniczny. Podpisaliśmy stosowną umowę i w tym roku rozpoczynamy prace. Dzięki pozyskanym środkom, które stanowią dofinansowanie w wysokości 85 procent kosztów, zostanie przeprowadzona pełna termomodernizacja, co oznacza znaczącą poprawę warunków, budynek zmieni się zarówno od środka, jak i z zewnątrz. Efektem inwestycji będą nie tylko lepsze warunki użytkowania, ale również przyszłe oszczędności związane z bieżącym funkcjonowaniem - mówi Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk.

Realizacja inwestycji to kolejny krok w kierunku modernizowania publicznej infrastruktury powiatowej. Dzięki tego rodzaju przedsięwzięciom instytucje publiczne w Powiecie Myszkowskim zyskują nowe oblicze. Budynki nabywają cech wielofunkcyjności i sprzyjają bardziej efektywnemu wykorzystaniu.

Termomodernizacja obejmuje bardzo szeroki zakres robót.

W ramach prac przewiduje się:

- wymianę instalacji c.o.
- wykonanie nowej kotłowni
- wymianę okien na spełniające normę WT 2021
- docieplenie ścian zewnętrznych
- docieplenie stropodachu
- wykonanie wymiany instalacji (pojemnościowych elektrycznych podgrzewaczy c.w.u.) wraz z izolacją cieplną oraz przyłączenie jej do nowej kotłowni.

Ponadto w ramach projektu na dachu budynku zostaną zainstalowane ogniwa fotowoltaiczne o mocy 37,24 kWp z wykorzystaniem 133 paneli polikrystalicznych o mocy 280 Wp każdy. Instalacja będzie wykonana w opcji on-grid bez akumulatorów. /Starostwo Powiatowe w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *