Bilet na autobus kupisz smartfonem
05 czerwca 2018 r. | 13:58
1

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Myszkowie mogą już kupować bilety przy użyciu swoich telefonów komórkowych. Wystarczy korzystać z darmowej aplikacji mPay, która działa także w wielu innych miastach na terenie całej Polski. Ceny mobilnych biletów kupowanych telefonem są takie same, jak w innych punktach sprzedaży.

Aplikacja mPay zapewnia szybki dostęp do biletów komunikacji miejskiej. Pasażerowie mogą kupować je w każdym miejscu i o każdej porze dnia, bez konieczności stania w kolejkach, posiadania gotówki czy szukania otwartego punktu sprzedaży.

Używanie aplikacji mPay do zakupu biletów jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i z listy miast wybrać Myszków. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów i określa metodę płatności. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu kodem PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay.

Nabycie biletu w aplikacji jest równoznaczne z jego skasowaniem. Podczas kontroli należy wejść do zakładki "Kontrola biletów", wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczność pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Mobilne bilety komunikacji miejskiej to już kolejna usługa mPay dostępna w Myszkowie. Przy użyciu tej samej aplikacji mieszkańcy mogą też dokonywać płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania.

Aplikacja mPay jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android, iOS oraz Windows Phone. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”.
Jedna odpowiedź do “Bilet na autobus kupisz smartfonem”

  1. gobens pisze:

    dobre 😀

    1
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *