Burmistrz odpowiada na zarzuty FCC Polska
05 marca 2019 r. | 13:57
1

Burmistrz Włodzimierz Żak odpowiada na zarzuty firmy FCC Polska i wydaje specjalny komunikat skierowany do mieszkańców Myszków.

Treść komunikatu znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Szanowni Państwo,

wobec faktu, iż firma FCC zaprzestała świadczenia usługi odbioru odpadów zmieszanych, papieru i opakowań z papieru, popiołu oraz odpadów zielonych ulegających biodegradacji, będziemy się starać zapewnić Państwu odbiór tych odpadów poprzez umowę z naszą spółką SANiKO.

Z firmą FCC prowadziliśmy rozmowy, lecz nie pojawiły się w nich zapewnienia, że zmienimy warunki zapłaty za realizację umowy. Wobec niewystarczającego udokumentowania przez firmę FCC przekroczenia ilości odpadów określonych w umowie, zmiana warunków umowy nie jest możliwa. Nie pozwolono nam na wnikliwą analizę zaistniałej sytuacji, poprzestając na enigmatycznych dokumentach, przedstawionych przez firmę. Wobec zaistniałej sytuacji, jedynym organem, który może stwierdzić czy gmina powinna ponieść dodatkowe koszty umowy jest sąd.

Z dniem 1 marca firma FCC zaprzestała świadczyć usługę odbioru odpadów zmieszanych, papieru i opakowań z papieru oraz popiołu.

Przeprowadzona kontrola nie potwierdziła ilości odpadów, niestety w trakcie jej trwania przerwano dostęp do urządzenia GPS, a tym samym aktualnie nie możemy kontynuować kontroli. Pomimo naszej interwencji u pracownika firmy, do chwili obecnej usługa nie funkcjonuje.

Nie godząc się ze stanowiskiem firmy FCC, a w trosce o finanse publiczne, jesteśmy zmuszeni szukać rozwiązań w instytucjach rozstrzygających.

Prosząc o wyrozumiałość w zaistniałej sytuacji, pragniemy poinformować, że odbiór odpadów zmieszanych papieru i opakowań z papieru oraz popiołu z zabudowy jednorodzinnej, odbywać się będzie od 1 kwietnia. Odbiór pozostałych frakcji, będzie kontynuowany jak do tej pory.

Z dniem 5 marca rozpocznie się awaryjny odbiór odpadów z zabudowy wielolokalowej przez firmę SANiKO.

Szanowni Państwo, dołożymy wszelkich starań, by zmiany wynikłe z zaistniałej sytuacji nie były dla Państwa bardzo dotkliwe. Prosimy jednak o wsparcie i wyrozumiałość. O wszelkich zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco.
Jedna odpowiedź do “Burmistrz odpowiada na zarzuty FCC Polska”

  1. xxx pisze:

    W Gminie Nisko, też mają podobny problem z tą firmą. Firma odbierająca śmieci przestała wywiązywać sie z umowy. Chce więcej pieniędzy.
    A ja nie wyobrażam sobie 400 razy więcej płacić za śmieci. To absurd

    5
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *