Burmistrz Włodzimierz Żak bez wotum zaufania i absolutorium. Będzie referendum w sprawie jego odwołania?
28 sierpnia 2020 r. | 09:00
4

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta w Myszkowie, radni nie udzielili Burmistrzowi Włodzimierzowi Żakowi wotum zaufania i absolutorium za 2019 rok. Podobnie było w ubiegłym roku.

Co to oznacza? Oznacza to, że Rada Miasta w Myszkowie zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym może podjąć uchwałę dotyczącą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Burmistrza Włodzimierza Żaka.

Uchwała o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania Burmistrza powinna w swojej treści zawierać pytanie dotyczące odwołania Burmistrza w drodze referendum, termin przeprowadzenia referendum, wzór karty do głosowania oraz wzory nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille'a, a także kalendarz czynności związanych z przeprowadzeniem referendum. Uchwała musi zostać ogłoszona w wojewódzkim dzienniku urzędowym, a także rozplakatowana lub też ogłoszona w inny sposób zwyczajowo przyjęty.

Drodzy radni, czekamy na podjęcie odpowiedniej uchwały.

PAWEŁ GĄSIORSKI
4 odpowiedzi na “Burmistrz Włodzimierz Żak bez wotum zaufania i absolutorium. Będzie referendum w sprawie jego odwołania?”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Wywalić go z całą tą rada !!!!!

  21
  3
 2. Mieszkaniec pisze:

  Ta rada to jakaś kpina. Referendum, a kto za nie zapłaci. Może radni z własnej kieszeni wyłożą pieniądze.

  3
  3
 3. Maciej pisze:

  Ja bym odwołał Radnych którzy na widzi mi się zmienili budżet obalając zaczęte inwestycje na których planowanie poszły już fundusze . To jest działanie na szkodę miasta i tyle i basta. Pan Załęcki tym wystąpieniem tylko potwierdził tezę radnego buca, karierowicza któremu zupełnie nie zależy na mieście a jedynie partyjnym stołku .

  5
  2
 4. Mieszkaniec pisze:

  Załęcki Załęckim ale p. Zaczkowski w Poraju nic nie potrafi a w Myszkowie jak to on dba o miasto

  6
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.