Burza po publikacji dotyczącej nowej drogi w Myszkowie
07 października 2021 r. | 11:55
2

Po opublikowaniu wczorajszego artykułu dotyczącego wybudowanej (przebudowanej) drogi między ulicami Wyszyńskiego i Sikorskiego przy Szkole Podstawowej nr5 w Myszkowie, w sieci zawrzało. Zdania na ten tej inwestycji są podzielone.

Nieco ponad godzinę po mojej publikacji, w zaprzyjaźnionych z urzędem mediach ukazała się laurka na ten temat. Odezwała się do mnie również rzecznik prasowa urzędu, która przedstawiła odpowiedzi na moje pytania (publikuję je poniżej).

Tylko...czy to coś da?

PAWEŁ GĄSIORSKI

moje pytania:
1. Jaką odległość od bloków/balkonów przy ul. 11 Listopada zakłada projekt budowy tej drogi?
2. Czy ta inwestycja była konsultowana z mieszkańcami pobliskich bloków? Jeżeli tak, to kiedy?
3. Czy były jakieś interwencje w tej sprawie w UM w Myszkowie?

odpowiedź:

Droga o której Pan pisze nie została wybudowana tylko przebudowana, w starym pasie drogowym. Droga znajduje się w środku osiedla i została zaprojektowana i wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami. Gmina uzyskała pozwolenie na jej przebudowę. Droga jest ważnym punktem komunikacyjnym dla szkoły. Dlatego przy jej przebudowie najważniejsze było dla nas bezpieczeństwo dzieci. Powstał chodnik, miejsca parkingowe dla mieszkańców, a ułożenie płyt ażurowych , ma spowodować, by pod oknami mieszkańców nie parkowano samochodów. Przebudowa, ku zadowoleniu mieszkańców, została zakończona. Do tej pory, w tym samy miejscu, pod oknami „niezadowolonego mieszkańca” również biegła droga, tyle tylko, że „usłana nierównościami”, a na jej błotnistym poboczu parkowały samochody. Po raz pierwszy zdarza się, że nowa nawierzchnia staje się przyczynkiem do dużych pretensji i angażowania mediów. Powielany przez media przekaz dotyczący rozmowy z inspektorem drogowym, jest nieprawdziwy.

Małgorzata Kitala-Miroszewska
Rzecznik Prasowy UM
2 odpowiedzi na “Burza po publikacji dotyczącej nowej drogi w Myszkowie”

 1. anty-bolo pisze:

  Oj, prawdziwy, prawdziwy Szanowna Pani, tylko Pani przy tym nie było. Prawda ?

  18
  0
 2. Jan pisze:

  Gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie. Zawsze komuś coś nie pasuje. Najlepiej nie robić nic.

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *