Czy Włodzimierz Żak “zabił” lokalny przemysł?
29 maja 2018 r. | 12:25
7

Myszków to gmina, która zamiast się rozwija, zanika. Nie dość, że jest coraz mniej mieszkańców, to z każdym rokiem zamyka się grubo ponad 100 firm. Od 2012 roku do maja 2018 roku w Myszkowie zamknęło się aż 1313 firm! W tym samym okresie aż 1707 podmiotów zawiesiło wykonywanie swojej działalności. Wszystko przez to, że gmina Myszków nie jest przyjazna dla przedsiębiorców.

Czy Burmistrz Włodzimierz Żak "zabił" lokalny przemysł? Czy gmina Myszków jest aż tak zła na prowadzenie na jej terenie działalności gospodarczej?

Zobaczcie informację z ministerstwa w tym zakresie.

PAWEŁ GĄSIORSKI
7 odpowiedzi na “Czy Włodzimierz Żak “zabił” lokalny przemysł?”

 1. Kozłowski pisze:

  A co miasto zrobiło dla przedsiębiorców z podatkami? Gdyby obniżyli podatki od transportu mnóstwo firm by się do nas przeniosło. A tak to wszystko zabija przemysł.

  12
  3
 2. Jack pisze:

  czyje Myszków rozwija możliwości chyba tylko żaka

  12
  4
 3. Aśka pisze:

  Nasz Burmistrz nie ma pomysłu na rozwój Myszkowa i to są fakty.

  7
  2
 4. Pablo pisze:

  Firmy są zakładane, zamykane i zawieszane. Gdzie informacja o nowozałożonych w tym czasie? Pseudofiremki, które zakładane były tylko po to, żeby dostać bezzwrotną dotację z PUP na działalność max do 2 lat to żadna działalność. A takich “przedsiębiorczych cwaniaczków” niestety nie brakuje, żeby tylko dostać dotację, opłacić niski ZUS i kupić najtańsze narzędzia.

  6
  1
 5. Sara pisze:

  Z tego co podaje tabelka z roku na rok jest coraz mniej zamykanych firm . Zawieszanych też. Zawieszenie firmy rozumiem może być na okres np. wakacyjny, abo że ktoś idzie na urlop, to jest czasowe. Poza tym możliwe, że więcej firm się otwarło niż zamknęło tabelka nic o tym nie mówi.
  W Myszkowie tworzy się też strefa ekonomiczna, papiernia się modernizuje i otwiera, no nie wiem czy naprawdę aż taki marazm jest w tym mieście?
  Rozumiem, że portal stworzono żeby zaistnieć, dzięki wywoływaniu sztucznego skandalu, tak jak pudelek czy kozaczek. Drobne insynuacje czy niedopowiedzenia. To nie jest dziennikarstwo.

  4
  1
 6. Obywatel pisze:

  W Myszkowie zarejestrowanych jest około 3100 podmiotów gospodarczych (dane z 2016). W 2012 było około 3150 firm zarejestrowanych w Myszkowie.
  Według waszego nierzetelnego artykułu, prawie połowa tych firm zakończyło działalność a druga połowa zawiesiła działalność.
  Jak już podaje Pan ile firm zostało zlikwidowanych, bądź zawieszonych. To może pasowało by podać ile nowych podmiotów zostało zarejestrowanych w tym okresie???
  Liczyłem że ŻycieMyszkowa.pl będzie portalem gdzie pisze się o tym co dzieje się w Myszkowie w sposób rzetelny I uczciwy.
  Ale widzę że to raczej kolejna propaganda przed wyborami przeciw obecnej Władzy.
  Portal przetrwa pewnie tylko do wyborów jesienią, bo później nie będzie o czym pisać.

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *