Darmowy ośrodek dla dzieci z problemami mentalnymi
06 maja 2020 r. | 13:09
0

W Centrum Medycznym EDEN w Myszkowie przy ulicy Zawierckiej 18, powstał  nowy Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży oferujący wsparcie wyspecjalizowanego zespołu psychologów i psychoterapeutów. Nasza działalność ma na celu stworzenie przyjaznej opieki, dostępnej i przystosowanej do danego przypadku, włączając w pomoc dziecku jego bliskich i jest odpowiedzią na reformę opieki psychiatrycznej dzieci i młodzieży. Ośrodek działa nieodpłatnie!

Od osób zgłaszających się do nas nie wymagamy skierowania, a wizyty są bezpłatne w ramach NFZ.  Wsparcie ukierunkowane jest na zdiagnozowaniu problemu, szukaniu rozwiązań, pomocy oraz współpracy z opiekunami, szkołą, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi.

Oferta Ośrodka skierowana jest dla dzieci i młodzieży, które nie wymagają interwencji psychiatry, ale cierpią ponieważ maja trudności w zrozumieniu swoich potrzeb, emocji i zachowań, spotykają się z licznymi sytuacjami kryzysowymi, problemami komunikacyjnymi z rodzicami, rodzeństwem, nauczycielami, doświadczają zaburzeń lękowych, depresyjnych, adaptacyjnych, odżywiania, psychosomatycznych, zachowują się agresywnie i impulsywnie i stosują zachowania autodestrukcyjne.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *