Diety radnych jak niezła pensja
21 lutego 2020 r. | 09:16
2

Urząd Miasta Myszków przedstawił mi kwoty z diet jakie pobrali radni Rady Miasta Myszkowa w 2019 roku. Najwięcej za swoją "pracę" otrzymał Przewodniczący Jerzy Woszczyk - 23 500 zł, najmniej Elżbieta Doroszuk - 13 975 zł.

Listę diet znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI
2 odpowiedzi na “Diety radnych jak niezła pensja”

 1. MIESZKANIEC pisze:

  Do zasad na jakich przysługuje radnemu dieta należy określenie wysokości diety, przy tym przyjmuje się, że dieta nie jest wynagrodzeniem za pracę, a ma stanowić ekwiwalent utraconych korzyści, jakich radny nie uzyskuje w związku z wykonywaniem mandatu przedstawicielskiego (np. z tytułu przerwy w prowadzeniu działalności gospodarczej, utraty wynagrodzenia za pracę). TAK więc diety nie powinni pobierać emeryci i bezrobotni ponieważ nie tracą czasu zawodowego co za tym idzie nie mają strat finansowych . A z tego co widać pobierają i jak to się ma do działalności społecznej na stanowisku RADNEGO

  9
  0
  • Werty pisze:

   Jaka utrata pracy , oni mają dniówki w zakładzie płacone a dieta jest nieopodatkowana jak by nie mieli z tego korzyści to by się tam nie pchali , teraz dla idei nikt nie pracuje a każdy chce nakraść ile się da , powinno być tak jak chce działać w samorządzie i się udzielać to tylko dieta za zwrot kosztów podróży bo dniówka w pracy zapłacona .

   1
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *