Google Street View
Dwa nowe respiratory w myszkowskim Szpitalu Powiatowym
21 maja 2020 r. | 10:34
0

Do Szpitala Powiatowego w Myszkowie trafiły dwa nowe respiratory. Jest to efekt współdziałania Powiatu Myszkowskiego z Ministerstwem Zdrowia. Są to wysokiej klasy urządzenia, dzięki którym można ratować ludzkie życie.

Respiratory można było dostarczyć w wyniku konsultacji z Ministerstwem Zdrowia w sytuacji, kiedy znacznie wzrosły potrzeby myszkowskiej placówki.

Jak informuje Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, urządzenia zostały przekazane z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych.

- Udało się nam sprowadzić respiratory w bardzo szybkim czasie i lada chwila będą gotowe do pracy. Dodam, że wkrótce do szpitala trafi także specjalna komora dekontaminacyjna. Cały czas zwiększa się ogólny poziom wyposażenia szpitala. Uzyskaliśmy w ostatnich tygodniach wysokie dotacje w związku z epidemią koronawirusa – 3,8 mln zł z Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, są to środki na zakup wyposażenia, a także niemal 2,2 mln zł w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowane przez Fundusz Górnośląski SA - mówi Starosta.

Respiratory wzbogaciły wyposażenie myszkowskiej placówki, zwiększając możliwości stosowania sztucznego oddychania w szczególnie groźnych przypadkach.

Są to wszystko działania, które służą bezpieczeństwu mieszkańców i personelu medycznego, który obecnie wykonuje najbardziej odpowiedzialną pracę. Warto jednak zaznaczyć, że dzięki pozyskanym środkom wzrośnie ogólny poziom wyposażenia Szpitala, co jest ważne w perspektywie długoterminowej. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *