Dzielnicowi z Myszkowa kontrolują akweny
29 czerwca 2022 r. | 11:55
0

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”, myszkowscy mundurowi kontrolują zbiorniki wodne na terenie miasta i pouczają, gdzie kąpiele są dozwolone. Akcja ma na celu promowanie bezpiecznych kąpielisk oraz podnoszenie świadomości mieszkańców i przyjezdnych o konsekwencjach i zagrożeniach wynikających z kąpieli w miejscach niedozwolonych.

Wczoraj drugi tydzień wakacji. Prognoza pogody wskazuje, że w najbliższych dniach czeka nas słoneczna i upalna aura. Każdy będzie chciał się schłodzić. Dlatego myszkowscy mundurowi nie tracą czujności i systematycznie patrolują okolice zbiorników wodnych zlokalizowanych na terenie miasta. Podczas służby sprawdzają bezpieczeństwo wypoczywających w rejonie akwenów. Mundurowi pouczają, gdzie kąpiele są dozwolone, wskazują główne zasady, jakich należy przestrzegać podczas kąpieli m.in. zakaz wchodzenia do wody pod wpływem alkoholu czy zakaz kąpania się w miejscach, gdzie nie czuwa ratownik. Wszystko to w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. Dzisiejsza kontrola dzielnicowego młodszego aspiranta Łukasza Dudka ma na celu promowanie bezpiecznych kąpielisk oraz podnoszenie świadomości mieszkańców i przyjezdnych o konsekwencjach i zagrożeniach wynikających z kąpieli w miejscach niedozwolonych. Osoby ''złapane'' na kąpieli w miejscach, gdzie obowiązuje zakaz, muszą liczyć się z konsekwencjami... Wszystko po to, aby przestrzec ich samych przed kąpielą w miejscu, gdzie jest ona niebezpieczna oraz aby zachęcić ich do promowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Policjanci zapowiadają kolejne kontrole miejskich zbiorników wodnych. Na kąpiących się, którzy będą ignorować ostrzeżenia stróżów prawa oraz zakaz kąpieli, czekać będą wysokie grzywny.

Przypominamy, że wszystkie tzw. „dzikie kąpieliska” na terenie naszego miasta nie są przeznaczone do kąpieli. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.