MWM Brzesko
FCC Polska zaprzestaje odbioru odpadów z waszych domów!
02 marca 2019 r. | 11:13
5

FCC Polska Sp. z o.o. przesłała mi komunikat w związku z zaprzestaniem przez FCC odpadów komunalnych od mieszkańców Myszkowa.

Poniżej komunikat FCC Polska.

Informujemy, że w związku z nieosiągnięciem do dnia 28 lutego 2019 r. porozumienia z Urzędem Gminy Myszków, w zakresie kontynuacji odbioru i zagospodarowania frakcji, których ilości zostały przekroczone ponad maksymalny poziom wskazany w zapisach SIWZ jako przedmiot zamówienia, spółka zmuszona została zaprzestać realizowania usługi dla tych frakcji.

W związku z tym od 1 marca br. FCC Polska Sp. z o.o. zaprzestaje odbioru z terenu Myszkowa: zmieszanych odpadów komunalnych, papieru i opakowań z papieru, popiołu oraz odpadów zielonych ulegających biodegradacji.

Odbiór pozostałych frakcji, czyli szkła, tworzyw sztucznych oraz odpadów kuchennych ulegających biodegradowalnych będzie kontynuowany do końca trwania umowy lub do momentu przekroczenia ich poziomów maksymalnych zdeklarowanych w przedmiocie zamówienia, w przypadku gdy to nastąpi przed końcem umowy.

Od kilku miesięcy Spółka prowadziła z Gminą rozmowy mające na celu aktualizację wynagrodzenia za świadczone usługi. Mając na uwadze zapewnienie Władz Gminy Myszków, iż ustalenie nowych warunków wynagrodzenia będzie obowiązywało od 1 stycznia 2019 roku, termin zaprzestania odbioru tych frakcji, pomimo faktycznego wyczerpania maksymalnych poziomów wskazanych w zapisach SIWZ, został przesunięty z końca roku 2018 do 28 lutego 2019 roku, z założeniem iż do tego czasu prowadzone z Zamawiającym negocjacje zakończą się ustaleniem rozwiązania obejmującego dodatkowe wynagrodzenia dla wykonawcy.

W związku z brakiem takowego porozumienia do dnia dzisiejszego, Zarząd FCC Polska Sp. z o.o. zmuszony był do podjęcia w/w decyzji, gdyż świadczenie usługi dla ilości odpadów nie objętych umową bez wynagrodzenia naraziłoby spółkę na rażące dodatkowe straty.

PAWEŁ GĄSIORSKI
5 odpowiedzi na “FCC Polska zaprzestaje odbioru odpadów z waszych domów!”

 1. Kuzyn pisze:

  Gdzie teraz te śmieci mam wystawiać?

  1
  0
 2. Mieszkaniec pisze:

  Brawo Burmistrz – władza wykonawcza
  Brawo kierownik Dworaczyk – jednostka wykonawcza
  Sory takie mamy władze i jednostki

  5
  3
 3. Baku pisze:

  Znamy powody przekroczenia tych poziomów …..
  w wielu domach nie segreguje się śmieci- bo nie warto deklarują 1 osobę a pojemników wystawiają za każdym razem kilka ,firmy produkcyjne płacą mniej niż przeciętna rodzina.
  Dziwne że specjaliści tego nie dostrzegli.
  Radni na sesji nie doslyszeli problemów śmieci i możemy mieć piękne boiska ,brzegi rzek i lasy jeszcze bardziej zaśmiecane.

  7
  1
 4. NAJWIEKSZYM BŁEDEM TO BYŁO ROZPIEPRZENIE SANIKO!!! pisze:

  I ZA TO BYM ŻAKA WYWIÓZŁ NA TACZCE!
  BO PRZECIEŻ WŁAŚNIE TAKIE DEBILNE POMYSŁY BURMISTRZA ORAZ JEGO PRZYDUPACY Z RADY MIASTA ZLIKWIDOWAŁY KONKURENCJE DLA …… ŚMIECIOWEJ.
  BO CO ? – JAK SPÓŁKA PAŃSTWOWA TO CHUJA WARTA!-
  TO WŁAŚNIE TAKIE IDEAŁY WSZĘDZIE GŁOSI TO GŁUPKOWATE LIBERALNE TUMAŃSTWO!!! –
  KTÓRE O EKONOMI, RYNKU NIE BLADEGO POJĘCIA.
  ALE DYPLOMY Z EKONOMI POSIADAJĄ JAK NAJBARDZIEJ.- WPROST GENIUSZE EKONOMIJI!!!
  ALE CO ONE SĄ WARTE , TO WŁAŚNIE POKAZALI .
  NIE WIERZĘ TEŻ I W TO, ŻE BURMISTRZUNIO POJMIE TĘ NAUKĘ- GDYŻ JESTEM PEWIEN, ŻE JEST ON NIENAUCZALNY- ON ŚWIECIE I NIEZŁOMNIE WIERZY SWOIM GŁUPOWATYM PROFESORKOM- W KOMPLECIE Z LEGITYMACJĄ PZPR I DYPLOMEM Z EKONOMI SOCJALISTYCZNEJ.

  13
  2
 5. Lucas Be pisze:

  To jest niedopuszczalne. Jakim matołem trzeba być żeby dopuścić do takiej sytuacji?
  Przecież to jest wszystko na zasadzie umowy, a umowy powinny być jasne i zrozumiałe dla wszystkich stron, i nie trzeba być Nostradamusem aby przewidzieć skutki końca umowy. Nie wierzę w winę wykonawcy, bo ten nie odstąpiłby od wykonywania usługi, gdyby nie miał takiej możliwości. Tak więc ktoś pokpił sprawę, i teraz cierpi nie kto inny jak wszyscy mieszkańcy, którzy zapewne zostaną też obciążeni kosztami tej farsy.

  4
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *