Jak gmina marnotrawi wasze pieniądze
18 maja 2018 r. | 13:32
7

Dopiero kilka dni temu uruchomiłem portal Życie Myszkowa. Wcześniej, skierowałem do Burmistrza Włodzimierza Żaka zapytania w drodze dostępu do informacji publicznej drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu ePUAP. Z uwagi na to, że szanuje pieniądze podatników, zażyczyłem sobie odpowiedzi na wszystkie moje wnioski, zgodnie z Kodeksem Postępowań Administracyjnych, tą samą drogą, którą je dostarczyłem - drogą elektroniczną.

Jakie było moje zdziwienie, gdy dziś listonosz dostarczył mi cztery listy polecone za potwierdzeniem odbioru. Każdy taki list to 7,80 zł z pieniędzy podatników. Za niedoczytanie moich wymagań odnośnie odpowiedzi na mój wniosek, podatnicy zapłacili 31,20 zł. Może to drobna suma, ale ile pieniędzy w ten sposób jest marnotrawionych w skali roku? Z pewnością kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt tysięcy złotych (poprosiłem gminę o takie rozliczenie).

Skontaktowałem się w tej sprawie już z Urzędem Miasta Myszków. Burmistrz na urlopie, to skierowałem swoją prośbą do jego zastępcy - Iwony Franelak, która obiecała zająć się tą sprawą. Mam nadzieję, że nigdy więcej nie otrzymam listu poleconego za potwierdzeniem odbioru z Urzędu Miasta Myszków i nie będziecie musieli już ponosić konsekwencje błędów urzędników.

Panie Burmistrzu, to najwyższy czas, by oszczędzać nawet na takich drobnostkach.

PAWEŁ GĄSIORSKI
7 odpowiedzi na “Jak gmina marnotrawi wasze pieniądze”

 1. Kozłowski pisze:

  To są właśnie głupie wydatki i dlatego Żaku bierze kredyt.

  5
  0
 2. Tomasz pisze:

  jak każda władza rozpasana

  4
  0
 3. Jerzy Haszcz pisze:

  Jeżeli mamy wszędzie cyfryzacje to trzeba dążyć do tego by jak najmniej używać poczty tradycyjnej. Skoro pan redaktor zażyczył sobie wysłanie odpowiedzi na swój profil elektroniczny to powinno to zostać spełnione. To moje zdanie w tym temacie.

  5
  0
 4. Igor pisze:

  No cóż widocznie mamy na tyle pieniędzy żeby wysyłać listem poleconym knym za potwierdzeniem odbioru pisma do wszystkiego. Panie Żak a później w kasie brakuje pieniędzy. Biedroń w Słupsku na takich rzeczach zaoszczedzil 45 milionów. Może warto zbadać te najbardziej dziwne wydatki?

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *