fot. Powiat Myszkowski
Jest ślisko. Apel policji o rozwagę i ostrożność na drogach
13 grudnia 2022 r. | 11:47
0

Doświadczeni kierowcy wiedzą, że wraz ze zmianą pogodowej aury zmienia się również technika prowadzenia pojazdu. Przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego mamy okres jesienno-zimowy, na drogach może być niebezpiecznie. Mokra i śliska nawierzchnia nie sprzyja przyczepności opon, dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność.

Tylko wczoraj policjanci z częstochowskiej drogówki obsługiwali aż trzydzieści zdarzeń drogowych. Trwający okres jesienno-zimowy powoduje, że warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i pieszych. Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Pamiętajmy o kilku zasadach, które pomogą nam zadbać o bezpieczeństwo na drodze:

• upewnijmy się, że światła w pojeździe działają prawidłowo, dobrze jest też mieć w bagażniku zapasowe żarówki, aby w razie potrzeby móc je szybko wymienić;
• w tym okresie zalecana jest zmiana techniki jazdy – z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe powinniśmy jeździć wolniej, ostrożniej wchodzić w zakręty i zachować większą odległość od poprzedzającego pojazdu, tak aby mieć więcej czasu i miejsca na hamowanie;
• ciemne ubrania, kaptury, parasole mogą źle wpłynąć na widoczność, a tym samym bezpieczeństwo pieszych i kierujących jednośladami dlatego warto pamiętać o elementach odblaskowych, nie tylko po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, gdzie są obowiązkowe, ale także w mieście.

mł. asp. Kamil Sowiński
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *