Kontrole autokarów przed wyjazdem na wakacje
27 czerwca 2018 r. | 08:54
0

W okresie wakacji policjanci z Myszkowa podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci wypoczywających w w okresie letnim. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców, wiozących dzieci na letni wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży w ciągu trwających wakacji jest priorytetem dla polskiej Policji. Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów, wiozących najmłodszych na letni wypoczynek. W czasie takiej kontroli policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

W czasie wakacji policjanci z ruchu drogowego kontrolować będą trzeźwość kierowców, czas pracy i odpoczynku, stan techniczny autokarów przewożących dzieci oraz dokumenty potwierdzające legalność prowadzonych przewozów.

Organizator wyjazdu lub opiekun może poprosić o kontrolę autobusu przed wyjazdem. W tym celu właściwa osoba, z wyprzedzeniem, powinna skontaktować się z dyżurnym komendy lub Wydziałem Ruchu Drogowego KPP Myszków i ustalić godzinę i miejsce gdzie będzie przeprowadzona kontrola.

Miejsce kontroli autokarów przewożących dzieci na letni wypoczynek:

Myszków ul. Pułaskiego 13a parking przed stadionem sportowym
tel. 997 lub 112 lub 34 315 32 96

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru, wiozącego dzieci na wypoczynek. Można to zrobić osobiście, lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 997. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *