Ksiądz Proboszcz miał sklep monopolowy w Myszkowie
24 września 2021 r. | 08:00
4

49-letni ks. Marek Niewiadomski od trzech lat jest proboszczem - administratorem Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Herbach. Przez ostatnie 13 miesięcy prowadził w Myszkowie sklep monopolowy "Alkohole Strefa %".

Od poniedziałku trwa nasze dziennikarskie śledztwo w tej sprawie. To właśnie tego dnia zwróciliśmy się z pytaniami do ks. Niewiadomskiego i Kurii w Gliwicach, która nadzoruje pracę księdza proboszcza. Niestety, do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania.

Ksiądz Niewiadomski naszego maila otrzymał, bowiem następnego dnia rano odwiedził jeden z urzędów gminy, by zawiesić swoją działalność. Tego samego dnia odwiedziliśmy sklep monopolowy proboszcza, który znajduje się w Myszkowie przy ulicy Kościelnej 5. Ogromny wybór alkoholi oraz normalne ceny z pewnością przyciągały do niego wielu entuzjastów napojów wyskokowych.

We wtorek udaliśmy się na zakupy do księdza. Otrzymaliśmy paragon fiskalny wystawiony przez firmę KONCEPT Marek Niewiadomski. Firma ta tego samego dnia zawiesiła działalność, a w środę została wykreślona z CEIDG.

W środę powstała nowa firma o nazwie KONCEPT Magdalena Kloze, która w 24 godziny otrzymała koncesję na sprzedaż alkoholu wystawioną przez Urząd Miasta Myszków i już w czwartek normalnie funkcjonowała pod tym samym adresem, co sklep księdza. Ta sama sprzedawczyni, ten sam asortyment, ale inna firma na paragonie.

Firma proboszcza Marka Niewiadomskiego rozpoczęła swoją działalność 1 kwietnia 2020 roku. Firma ta została zarejestrowana w Zabrzu, skąd pochodzi Niewiadomski. Dla niepoznaki, wszelkie zmiany we wpisach swojej działalności, Niewiadomski dokonywał w Zawierciu, Myszkowie i Ogrodzieńcu, gdzie zlikwidował swoją działalność. W Ogrodzieńcu też powstała nowa firma KONCEPT Magdalena Kloze.

Magdalena Kloze to bliska przyjaciółka księdza Marka Niewiadomskiego. Kloze była w radzie parafialnej Parafii św. Józefa w Kaletach, gdzie do 2018 roku księdzem był Niewiadomski. Magdalena Kloze, jak poinformowali mnie mieszkańcy Kalet, podobno często przebywa w Herbach.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

PAWEŁ GĄSIORSKI
4 odpowiedzi na “Ksiądz Proboszcz miał sklep monopolowy w Myszkowie”

 1. Zito pisze:

  Księżulek ma nawet w urzędzie znajomości co za mafia

  22
  5
 2. Izabys pisze:

  Oszukali wszystkich pracowników też i świetnie się z tym kryli…

  28
  0
 3. Buty pisze:

  jprd co za miasto

  17
  0
 4. Patrzę przez bulaj pisze:

  Jaką koncesję?! Sprzedaż alkoholu prowadzi się na podstawie ZEZWOLENIA wydawanego przez właściwy urząd gminy. Co to jest koncesja i na obrót czym jest wydawana to sobie redachtóry sprawdzicie.

  5
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *