List otwarty Burmistrza do Mieszkańców Myszkowa
01 lutego 2019 r. | 17:54
13

Burmistrz Włodzimierz Żak wystosował list otwarty do mieszkańców Myszkowa, w którym oficjalnie informuje o rezygnacji w członkostwie w Platformie Obywatelskiej.

Szanowni Państwo,
Biorąc pod uwagę dyskusję podczas sesji budżetowej, której wynikiem są wprowadzone zmiany zarówno do Budżetu na 2019r. jak i do Wieloletniej Prognozy Finansowej, winien jestem Państwu informację dot. wcześniej złożonych przeze mnie deklaracji i zamierzeń wobec dalszego, sukcesywnego rozwoju miasta, złożonych mieszkańcom m.in. w programie wyborczym.

Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy Państwo oddaliście na mnie swój głos, ale jeśli uznajemy wynik wyborów to program jaki Państwu zaproponowałem, zyskał u większości mieszkańców akceptację. Był on oparty na podstawowych filarach zdrowego zarządzania miastem i finansami w myśl zasady dokończenia rozpoczętych inwestycji, tak by nie marnować czasu i pieniędzy pochłoniętych na ten cel. W ramach programu wskazywałem również ofertę dla dużej części mieszkańców, a szczególnie tych, mieszkających w blokach, obiecując dokończenie Dotyku Jury i połączenie go ścieżką rowerową z sąsiednią gminą Żarki.

Nie chcąc zaniedbywać wielu istotnych kwestii skierowałem propozycję budowy wodociągów z wcześniejszym wykonaniem projektów tak, by poznać realne kwoty wymagane na ten cel, zaproponowałem działania na rzecz przebudowy centrum miasta pragnąc zarazem zapoznać się, w pierwszym etapie inwestycji, z tym, co mają do powiedzenia urbaniści i mieszkańcy. Zamierzałem także skierować działania na rzecz odciążenia szeregu ulic od transportu ciężkiego. Dlaczego przywołuję podstawowe zamierzenia mojego programu? Bo chciałem, tak jak wzorem ubiegłych kampanii, rozliczyć się przed Państwem, które z obietnic wykonałem, a które nie.

Mam w związku z tym przykrą informację. Otóż 11 radnych skorzystało ze swojego prawa do zmiany budżetu i wprowadziło do niego nowe, słabo rozpoznane pomysły czyniąc to kosztem pogwałcenia naszej dotychczasowej pracy dla ulic: Krasickiego, Siewierskiej, Ceramicznej (od Jana Pawła II do Słowackiego) i Dotyku Jury. W wyniku propozycji 11 radnych pojawiły się nowe, nieprzygotowane, słabo rozpoznane i niedoszacowane zadania, które pewnie ucieszą tych mieszkańców którzy mieszkają w pobliżu ale w efekcie czas ich realizacji nie będzie zbyt szybki. Jestem zatem zobowiązany poinformować, że nie mogę w tej chwili realizować obiecanych wcześniej zamierzeń.

Jednocześnie pragnę zadeklarować, że na bieżąco będę Państwa informował o tym, które z zadań realizuję, jaki jest stan zaawansowania oraz które zadania będę mimo wszystko, szanując wolę wyborców, próbował przywrócić do realizacji. Będę rzecz jasna pracował także dla projektów zgłoszonych do budżetu, bo taki jest mój obowiązek ale nie chcąc zmarnować naszej dotychczasowej pracy, będę czynił starania by wycofane inwestycje stały się możliwe do realizacji - nie chcę opracowanych projektów odłożyć na półkę, chce dotrzymać danego Wam słowa.

W moim odczuciu 11 radnych pogwałciło podstawową zasadę dobrego gospodarowania naszymi pieniędzmi. Tak się nie robi, na emocjach mieszkańców nie można realizować przegranych w wyborach programów, przyczyniając się do podziału wśród mieszkańców.

Moje nieustające zdziwienie budzi postawa moich byłych już, dwóch koalicyjnych radnych
z Platformy Obywatelskiej. Rozmowy wcześniej prowadzone okazały się nic nie wartymi ustaleniami, wobec ich ostatnich zachowań, mimo mojego stałego wsparcia tak w poprzednich dwóch kadencjach jak i w czasie ostatniej kampanii. Wystarczył miesiąc, by radni, którzy pisali, że popierają mnie i mój program szybko i nagle zmienili zdanie. Jestem tak zwyczajnie, po ludzku, rozczarowany i stąd moja rezygnacja z partii, która nie uczyniła nic, by nie tyle wspomóc moją osobę, co zakres zamierzeń wobec miasta. Będę starał się skupiać wokół siebie ludzi, którzy zechcą wraz ze mną realizować zadania służące rozwojowi miasta. Do tych działań nie potrzebna mi żadna partia lecz niepodzieleni mieszkańcy naszego miasta. Stąd też moja rezygnacja z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Nie należę do żadnej innej partii i nie planuję tego
w przyszłości.

Buduje mnie Wasza postawa, w której nie ulegacie rozgrywkom lokalnej polityki, a potraficie uszanować swojego sąsiada, innego mieszkańca Myszkowa. Tylko takie postawy sprzyjają
przyśpieszeniu rozwoju naszego, kochanego Myszkowa.

Z wyrazami szacunku – Włodzimierz Żak
13 odpowiedzi na “List otwarty Burmistrza do Mieszkańców Myszkowa”

 1. Robert pisze:

  Ojej szkoda już burmistrz prawie się rozpłakał tylko coś nie po jego myśli i już tupie nóżkami no co za pech ostatnio go prześladuje.Już się tłumaczyć zaczyna.Że to radni nie on bo on to obiecać nam wyborcą może wszystko dokładnie wszystko nawet złote góry dobry gościu….

  13
  5
 2. szeryf pisze:

  Szanowny Panie Burmistrzu. Głosowałem na Pan nie ze względu na Pana program – ale na to, z jakiej listy partyjnej Pan startuje. Był Pan mniejszym złem.
  Bądz Pan konsekwentny w swoich poczynaniach i skoro P.O. Pana wyniosło na stołek – to teraz oddaj Pan ten stołek – bo Panu sie nie należy…
  Kiedyś kiedyś była nazwa na taki postepek – nie przytocze go bo by sie Pan obraził.

  12
  4
 3. Zuzanna pisze:

  I bardzo dobrze, że Pan Burmistrz przekonała się w końcu co to jest PO i o kogo dba.
  I bardzo dobrze , że Rada Myszkowa pokazała kto stanowi prawo a kto jest jego wykonawcą . To radni uchwalają uchwały w tym budżet i WPF a Pan Burmistrz go wykonuje. Mieszkańcy to zrozumieją , proszę być spokojnym Panie Burmistrzu. Radni nie chcą aby jedni mieszkańcy opływali w luksusach a mieszkańcy innych dzielnic nie mieli wody i kanalizacji i dróg.
  Życzę dobrej realizacji uchwalonego budżetu miasta Myszkowa.

  7
  11
 4. Doris pisze:

  Panie Burmistrzu, proszę nie strzelać focha. To, co szumnie nazywał Pan basenem, nie nadawało się do pływania. Radni dupę Panu uratowali. Popieram w kwestii doboru właściwych ludzi w otoczeniu. Proszę zatem od słów przejść do działań. Warto może raz jeszcze rozważyć, komu powierzył Pan najważniejsze stanowiska w spółkach miejskich, szkołach itp.

  13
  3
 5. Mieszkaniec pisze:

  Co zpan burmistrz piwie o niedokończone ulicy Wiśniowej?… Jak tak można …
  Co ze ścieżką rowerową na Postęp?
  Gdzie też ścieżka rowerowa wzdłuż obwodnicy….

  9
  2
 6. Mieszkaniec pisze:

  Czytając ten list wydaję mi się, że to list desperata, który za chwilę się rozpłacze bo skończyły się już czasy przynoszenia własnych projektów budżetowych rzucania radnym (bezradnym) na stół i mówienie macie je poprzeć w głosowaniu i koniec.
  Burmistrz powinien usiąść z opozycją do stołu i wypracować wspólny konsensus co do realizacji budżetu a nie prowadzić histeryczne gierki.

  13
  4
 7. radny pisze:

  Burmistrz wie co robi ,, cwaniaczek ,,

  11
  3
 8. encepence pisze:

  Chyba większych cwaniaków jak Pan Radny Tomasz Szlęk , pan radny Adam Zaczkowski i pani Halina Kawka niema w tej chwili w Radzie miasta.

  14
  0
 9. Mieszkaniec pisze:

  Niestety debata nad WPF i Budżetem pokazała prawdziwe oblicze radnych. Wprowadzanie do WPF inwestycji, które nie są przygotowane nawet merytorycznie a co dopiero dokumentacja i kosztorysy inwestorskie. Rozwój wodociągów i kanalizacji owszem tak, tylko trzeba określić dokładnie, które ulice ilu mieszkańców będzie chętnych i jaki będzie realny koszt wykonania inwestycji. Ułożenie wodociągu, przy cenach zaprezentowanych przez jednego z radnych czy zawierał sporządzenie pełnej dokumentacji, sprawdzenie czy ułożenie nie będzie kolidować z innymi instalacjami znajdującymi się w ulicy, czy wodociąg będzie biegł przez grunt, który jest w zasobach Gminy czy czasem nie przez tereny prywatne? Co wtedy z wykupem, czy ten koszt radny też uwzględnił. Inną rzeczą ilu chętnych wykona podłączenie wiedząc, że musi zapłacić ok. 5 000 do 6 000 zł. Czemu radny na sesji nie zaznaczył, że to jest tylko ułożenie wodociągów a nie doprowadzenie wody do domu.

  9
  1
  • JAK ZNAM ŻYCIE GENIALNY HAGNO ZNÓW NIE ZAPROJEKTUJE PRZYŁACZY pisze:

   JAK ZNAM ŻYCIE GENIALNY HAGNO ZNÓW NIE ZAPROJEKTUJE PRZYŁĄCZY
   TAK JAK TO SIĘ STAŁO W NIEMAL WSZYSTKICH DOTYCHCZASOWYCH PROJEKTACH I ZREALIZOWANYCH KANALIZACJACH.
   PRZEZ CO MIESZKAŃCY MUSZĄ TERAZ ROBIĆ PROJEKTY, A TO CZYNI ŻE KOSZT PODŁĄCZENIA DO KANALIZACJI ZAMIAST KOSZTOWAĆ 4000 ZŁ WYNOSI GRUBO PONAD 10 000 ZŁ.
   PANU BURMISTRZOWI PROPONUJE NAJPIERW Z TYM SKANDALEM ZROBIĆ PORZĄDEK, A DOPIERO POTEM PISAĆ GŁUPKOWATO-GROTESKOWE LIŚCIKI DO .. NO DO KOGO ON TO NAPISAŁ?
   PRZECIEŻ KAZDY KTO MA ROZUM , TAK SZL… GO TRAFIŁ.

   8
   2
 10. Mieszkanka Myszkowa pisze:

  Czytam bardzo uważnie powyższe opinie. Są przeciwnicy i zwolennicy Burmistrza- i to normalne, ale zastanawiam się nad faktem całkowitego “odwrócenia” budżetu naszego Miasta. Czy nikogo nie dziwi fakt, ze wśród tych 11-tu Radnych są w dużej części Ci, którzy byli Radnymi w poprzedniej kadencji? Przecież to oni pracowali nad tym, ze będzie Dotyk Jury, to oni wcześniej podejmowali decyzję nad ulicami, które teraz wyrzucają z budżetu mimo że prace są rozpoczęte np w postaci projektów- i na to poszły już pieniądze! Odkładamy je na półkę? Dlaczego? Co się zmieniło? – i na to chce położyć największy nacisk w mojej wypowiedzi. Czy wtedy pracowali “źle”- podejmowali złe decyzje, a teraz zaczynają pracować “dobrze”? A moze to komuś na złość chcą zrobić? Tak po prostu! Nie bacząc na mieszkańców, na złożone im obietnice, podpisane umowy, rzucają mało przemyślane wnioski…bez konkretnej wyceny, bez konkretnego celu…”zrobimy kanalizację w ulicy…(jakieś tam)….yyyyy…od początku do punktu na ile starczy pieniędzy”- czy to jest poważne? To są nasi przedstawiciele? Miasto nie ma pieniędzy w worku bez dna i nie można zrobić wszystkiego na raz. Ja wiem, że są może ważniejsze rzeczy do zrobienia niż mały basenik i Dotyk Jury – ale ulice Siewierska, Krasickiego, Ceramiczna…dlaczego są zdjęte? Jak “byli-obecni” Radni popatrzycie w oczy ich mieszkańcom?

  7
  2
 11. Przyszłosc oraz Komitet pralniowy powinny natychmiast stracic WSZYSTKIE MANDATY!!!!! pisze:

  A TU MACIE CO NARUSZYŁY TE KOMITETY W CZASIE WYBORÓW,
  https://www.youtube.com/watch?v=BASWpLqrPi4
  W DODATKU SĘDZIA KTÓRY IM NADAŁ TE MANDATY POWINIEN ZOSTAĆ NATYCHMIAST USUNIĘTY, A SPRAWĘ PRZECIWKO TYM KOMITETOM, ORAZ PRZECIW SĘDZIEMU NALEŻY NATYCHMIAST ZGŁOSIĆ DO SADU!!!

  NO CO PANIE BURMISTRZU?- WYSTARCZY SKORZYSTAĆ Z TEGO PRAWA I PO PROBLEMIE!!!

  7
  0
 12. zezol pisze:

  Mordkę proszę !
  Mordkę pana burmistrzunia na kanaliku – Myszków rozwija możliwości
  Cobym mógł zobaczyć, czy burmistrzunio płacze, śmieje się z nas, szydzi, albo czy tylko najadł się blekoty i tak mu odbiło.
  Mordkę proszę panie burmistrzuniu! Mordkę do kamerki!!!

  9
  5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *