policja.pl
15-latka potrącona na pasach na Kościuszki w Myszkowie
16 grudnia 2019 r. | 11:45
0

Wczoraj, tuż po godzinie 7.00 dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Myszkowie na ulicy Kościuszki doszło do potrącenia pieszej. Na miejscu od razu zjawił się patrol drogówki. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierująca pojazdem marki Renault Megane na przejściu dla pieszych potrąciła 15-latkę, która najprawdopodobniej wtargnęła na jezdnię. Dziewczyna z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Śledczy wyjaśniają teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. To kolejne zdarzenie z udziałem pieszego potrąconego na przejściu dla pieszych.

To kolejne już zdarzenie z udziałem pieszego.
Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o ostrożne poruszenie się po drogach. Pasy, nie chronią pieszych jeśli nagle wtargną na drogę. Pieszy w kontakcie z pojazdem nie ma żadnych szans...Policjanci z drogówki apelują szczególnie do młodzieży. Widok młodego człowieka na drodze z słuchawkami w uszach i smartfonem w ręku nikogo nie dziwi. Ale coraz częściej młodzież zaabsorbowana smartfonem wyłącza swoją świadomość. Niestety również i na drodze. Takie błędy nie zawsze są wybaczalne, zwykle nie ma odwrotu...Pamiętajmy. Zdrowie i życie mamy tylko jedno. Wykorzystujmy zasadę ograniczonego zaufania i sami zadbajmy o swoje bezpieczeństwo na drodze!

Do tego jeszcze dochodzi brak elementów odblaskowych, zła widoczność oraz śliska nawierzchnia drogi. To kolejne elementy, które niestety sprzyjają zdarzeniom drogowym z udziałem pieszych. Przecież samochód w jednej chwili nie zatrzyma się w miejscu!

Apelujemy też do kierowców, którzy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a nawet, gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej - zwłaszcza gdy zbliżają się do pasów przejścia dla pieszych. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *