Rusza pilotażowy system rowerów miejskich na terenie Gmin Żarki i Myszków
05 marca 2020 r. | 10:52
2

Gmina Żarki ogłosiła, że od 1 maja do końca sierpnia 2020 ma funkcjonować pilotażowy system rowerów miejskich na terenie Gmin Żarki i Myszków. Powstaną cztery stacje, każda będzie wyposażona w terminal z panelem informacyjnym i sterującym oraz w 12 stojaków rowerowych i 8 rowerów. Za zadanie opowiada żarecki magistrat, pomysł wsparli radni Powiatu Myszkowskiego, Rady Miasta Myszkowa oraz radni Rady Miejskiej w Żarkach.

W efekcie powstaną cztery stacje rowerowe: dwie w Żarkach (na Nowym Rynku przy przystankach i w Leśniowie na terenie Turystycznej Frajdy) oraz dwie w Myszkowie (przy dawnym dworcu PKS oraz w obrębie Kompleksu Sportowego Dotyk Jury). Każda stacja wyposażona będzie w terminal z panelem informacyjnym i sterującym, 12 stojaków rowerowych i 8 rowerów. Zarejestrowani uczestnicy będą mieli całodobowy dostęp do systemu wypożyczalni. W ramach systemu zostanie przygotowana, prowadzona i aktualizowana strona internetowa systemu oraz modułu rejestracyjnego oraz telefoniczne całodobowe biuro obsługi klientów.

Okres wynajmu roweru przez jedną osobę nie może przekraczać 12 godzin bez przerwy. Ustalono cennik wynajmu rowerów: do 30 min - 0 zł, od 31 do 60 minut - 1 zł, od 61 do 120 minut - 2 zł, od 121 do 180 minut - 3 zł, od 181 do 240 minuty i każda kolejna godz. - 4 zł. Opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia 200 zł.

Natrafiłem na bardzo ciekawy komentarz, jednego z naszych użytkowników, który podsumowuje ten projekt:
SPRAWDZONY GOSPODARZ – absurdu decyzji. Gmina ogłosiła że od 1 maja rozpocznie projekt wypożyczalni rowerów wspólnie z Myszkowem. Czas trwania wypożyczalni 4 miesiące (od maja do końca sierpnia) koszt wynajmu 157440 zł – wynajmowane będą 32 rowery (4 stanowiska po 8 rowerów), co daje za jeden rower 4920 zł . Za tą cenę to można kupić na Żareckim Jarmarku niecałe 10 rowerów. A tu za samo wynajęcie prawie 5 tyś zł za jeden rower i to w dodatku za 4 miesiące. Czyli koszt wynajmu zwykłego składaczka czy tak zwanej damki za 1200 zł miesięcznie.

Lepszego absurdu wydania naszych pieniędzy jeszcze nie widziałem żeby za 1200 zł za jeden rower miesięcznie za wynajęcie płacić. A śmieci i podatki, gaszenie lamp ciągle w górę. Naprawdę Sprawdzony Gospodarz wydawania absurdalnych pieniędzy. Gratulacje dla naszego Burmistrza wiwat wiwat burmistrz niech żyje na nam.
2 odpowiedzi na “Rusza pilotażowy system rowerów miejskich na terenie Gmin Żarki i Myszków”

 1. Zdzisiek pisze:

  Co za cymbał to liczył? Jak sobie kupić rower w “galerii leśnej” w Żarkach to niech sobie kupi. Idea rowerów miejskich jest zupełnie inna. Zaściankowe myślenie osób, które nigdy nie wyściubiły nosa ze wsi.

  1
  0
 2. anty-bolo pisze:

  Proponuję żeby tymi rowerami można było dojechać do dworców kolejowych Zawiercia lub Częstochowy w celu zakupu biletu na pociąg pośpieszny a chcąc wyjechać takim pociągiem pośpiesznym z Myszkowa. Jaja, zwykłe jaja z mieszkańców Myszkowa i powiatu. P.S. Może Starosta coś poradzi jak ten, nierozwiązalny problem , rozwiązać.

  3
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *