Seniorka z Myszkowa straciła oszczędności swojego życia przez metodę na “wnuczka”!
20 marca 2019 r. | 13:24
0

Wczoraj po raz kolejny dali o sobie znać oszuści podający się za "wnuczka". Niestety swoje oszczędności straciła seniorka z Myszkowa. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy, numerów PIN lub haseł do kont bankowych i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!

Co jakiś czas apelujemy do Państwa o zachowanie środków ostrożności podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi, szczególnie z osobami proszącymi o pieniądze. Najczęstszym sposobem działania sprawców jest metoda "na wnuczka" i "na policjanta". Oszuści wiedzą, że gdy przedstawią się jako funkcjonariusze policji, rozmówca nawet nie pomyśli o ewentualnym kłamstwie. Niestety, prawda często bywa bardzo kosztowna dla pokrzywdzonych, a przestępcy stosują coraz nowsze metody wyłudzania pieniędzy.

Niestety wczoraj swoje pieniądze straciła seniorka z Myszkowa, która przekazała oszczędności oszustowi podającemu się za policjanta. Pokrzywdzona była przekonana, że przekazując pieniądze "policjantowi', uchroni wnuczka przed odpowiedzialnością za spowodowanie wypadku drogowego. W rzeczywistości stało się zupełnie inaczej i kobieta straciła swoje oszczędności. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *