Spotkanie policjantów z uczniami SP nr 6 w Myszkowie
13 czerwca 2024 r. | 12:04
0

Trwa ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w ramach której policjant z myszkowskiej komendy spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 w Myszkowie. Podczas spotkania z policjantem dzieci usłyszały porady dotyczące bezpiecznego spędzania wolnego czasu oraz jak należy zachowywać się podczas pobytu nad akwenami wodnymi. Z boku wszystkiemu przyglądał się Sznupek- policyjna maskotka śląskiej policji, z którą można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – pod taką nazwą prowadzona jest ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających przy zbiornikach wodnych. Policjant zajmujący się profilaktyką odwiedził wczoraj uczniów Szkoły Podstawowej numer 6 w Myszkowie. Podczas spotkania radził jakie miejsce wybrać do zabawy, aby było bezpieczne. Przypomniał podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nie tylko nad wodą, ale również w górach i w miejscu zamieszkania.

W drugiej części spotkania w ramach kampanii ,,Stop włamaniom do domów’’ policjant przypomniał dzieciom najistotniejsze zabezpieczania domów/mieszkań przed wyjazdem na wakacje. Pamiętajmy, że ,,niespodzianki tylko na urlopie’’ a nie po powrocie do domu. Gościem specjalnym był Sznupek – maskotka śląskiej Policji, która sprawiła dzieciom największą radość. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *