fot. WSB
Uniwersytet Dziecięcy w Myszkowie
26 września 2018 r. | 08:41
0

W najbliższą sobotę – 29 września – najmłodsi mieszkańcy Myszkowa rozpoczną nowy rok akademicki w Uniwersytecie Dziecięcym w Myszkowie. W wykładzie, który zainauguruje piątą edycję tego projektu, udział mogą wziąć wszystkie dzieci, które chcą się przekonać, na czym polega naukowa przygoda z Akademią WSB. Aby otrzymać bezpłatną wejściówkę na wykład prof. Armanda Cholewki „Czy masz to w genach? Czyli o tym czym jest DNA”, wystarczy się zarejestrować: https://bit.ly/2O4dQTe

Uniwersytet Dziecięcy w Myszkowie, realizowany wspólnie przez Akademię WSB i Urząd Miasta w Myszkowie, pod honorowym patronatem Burmistrza - Pana Włodzimierza Żaka, to projekt dla dzieci w wieku 6-12 lat. Podczas realizowanych zajęć mali studenci mają okazję w przystępnej i atrakcyjnej formie poznać wybrane zagadnienia z różnych dziedzin nauki.

W tym roku wspólnie odpowiemy sobie m.in. na pytania dlaczego niektórzy mają oczy niebieskie, a inni zielone, czy można zobaczyć dźwięki, ile z dinozaurów mają w sobie współczesne zwierzęta oraz jak - w naukowy sposób - wywołać zjawisko lewitacji. To tylko kilka wybranych zagadnień, które zostaną poruszone podczas wykładów przygotowanych przez najlepszych wykładowców akademickich i popularyzatorów nauki współpracujących z Akademią WSB. Dom Kultury w Myszkowie odwiedzą też egzotyczne gady – agamy, kameleony, jaszczurki i żółwie.

Harmonogram zajęć Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB w Myszkowie obejmuje 10 interaktywnych 60-minutowych wykładów, które realizowane są raz w miesiącu w soboty w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie. Program zajęć uzupełniają warsztaty fakultatywne i wycieczki naukowe. Szczegółowy plan zajęć dostępny jest na stronie http://ud.wsb.edu.pl/myszkow-2/ . Koszt udziału w zajęciach to 120 zł za rok. Na bonifikaty mogą liczyć dzieci kontynuujące naukę w Uniwersytecie Dziecięcym w Myszkowie oraz dzieci, których rodzice są studentami lub absolwentami Akademii WSB.

Zapisy do Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB w  Myszkowie trwają. Liczba wolnych miejsc jest jednak ograniczona i ze zgłoszeniami trzeba się spieszyć. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej (www.ud.wsb.edu.pl) lub uzyskać pod nr telefonu 32 295 93 15. Niezdecydowani mogą wziąć udział w wykładzie inauguracyjnym (aby uzyskać jednorazową bezpłatną wejściówkę  należy się zarejestrować na stornie: https://bit.ly/2O4dQTe; liczba bezpłatnych wejściówek jest ograniczona).

Uniwersytet Dziecięcy Akademii WSB w Myszkowie  to jeden z szesnastu Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB.  W największej w Polsce sieci Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB (do 15 kwietnia 2018 r. – Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej) swoje kompetencje poszerza ponad 3 000 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 12 lat. Realizowane projekty mają na celu rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego najmłodszych, rozbudzenie ich aktywności poznawczej oraz przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki. /UM Myszków/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *