W Myszkowie będzie druga tura wyborów!
01 października 2018 r. | 12:02
11

Przez ostatnie cztery dni przeprowadziliśmy sondaż wyborczy na Burmistrza Miasta Myszkowa. Do wyboru było czworo kandydatów, na których oddaliście łącznie 236 unikalnych głosów. Gdyby wybory odbyły się w tym tygodniu, mielibyśmy drugą turę. W pierwszej wygrałby Sławomir Kaczyński, zdobywając 30,13 proc. wszystkich głosów. Na drugim miejscu z miejscem w drugiej turze uplasował się obecny Burmistrz - Włodzimierz Żak z 27,62 proc. poparciem.

Większej roli w tych wyborach nie odegrają Adam Zaczkowski i Urszula Bauer. Na tego pierwszego zagłosowałoby 21,34 proc. wyborców, na kandydatkę z PiS 20,92 proc. Ich głosy będą ważne w drugiej turze wyborów.

Sondaż pokazał dwie ważne rzeczy. W Myszkowie na pewno będzie druga tura wyborów (już 4 listopada), a przeciw obecnemu Burmistrzowi jest blisko 3/4 wyborców. To oznacza, że w najbliższych wyborach w Myszkowie nastąpi zmiana władzy.

PAWEŁ GĄSIORSKI
11 odpowiedzi na “W Myszkowie będzie druga tura wyborów!”

 1. Kozłowski pisze:

  żak już nie będzie burmistrzem, brawo kaczyński

  17
  13
 2. Aaa pisze:

  Spokojnie, to tylko trochę ponad 200 głosów, myślę że granicą błędu jest duża. Nic nie jest przesadzone, choć zmiana by się przydała.

  5
  3
 3. Al pisze:

  Panu Żakowi dziękujemy za ten dukt od MDK do ronda flagi… pora na Pana Sławka.

  13
  9
 4. Werty pisze:

  W Łazach rządzi Kaczyński w Myszkowie chce rządzić Kaczyński skąd oni się biorą jak słyszę Kaczyński to mi się rzygać chce

  16
  12
 5. Młoda pisze:

  Nikt mnie nie pytał o zdanie, to miasto ma tylu mieszkańców a sondaż przeprowadzony jest na 200 osobach, przecież to komedia. Miejmy nadzieję tylko że ktoś nowy porządzi tym miastem i dokona zmian.

  5
  1
 6. Paweł Gonosorski pisze:

  Oj Panie NAD REDAKTORZE czemu usuwa Pan wpisy nie wygodne dla Pana?
  a)Napisałem że Pana sponsor (widać po banerach na Pańskiej stronie Panie redaktorze) kandydat Kaczyński ma przeprowadzany sondaż na osobach z książki telefonicznej, tzn. losowo wybieraliście kto odda głos na Pana S.K
  b) wyborcy Pana Kaczyńskiego to mała grupka ludzi którzy idą za hasłami “wybuduje Wam drogę nawet w szczerym polu, dam kiełbasę i piwo wyborcze”
  c) może sprawdzimy Pana kandydata merytorycznie w debacie może nawet przyjść ze swoimi magistrami i inżynierami bo sam raczej nie da rady nic powiedzieć.
  Ps. kiełbasy i piwa – piknik Nowa Wieś, mieszkańcy mieli dość zapętlonej gadki puszczanej z głośnika, a agitowanie przez lanie wódki z auta nie rzutuje dobrze na Pana Kaczyńskiego ale każdy ma swój styl 🙂

  8
  2
 7. Aaa pisze:

  Myślę, że większość nie tyle jest za p. Kaczyńskim, co przeciwko obecnemu burmistrzowi. Trzeba przyznać, że nagrabil sobie.

  2
  2
  • Gladiator pisze:

   Zgadzam sie powinna byc debata z udzalem wszystkich kandydatów bo papier wszystko przyjmie a gornolotne hasla typu czas na dobrego gospodarza wybuduje wam drogi podswietle przejscia dla pieszych skanalizuje ulice przebuduje stadion wybuduje park na dawnym g dworcu pks to jest jedna wielka fikcja której p Kaczyński nie zrealizuje bo nie ma pojecia o czym mówi a raczej pisze na fejsie to sa ogromne naklady finansowe na które Myszków nie stac bo po pierwsze nie jest to miasto zasobne finansowo a z pozyskaniem środków unijnych to nie jest tak prosto jak pisze p. Gasiorski bo trzeba wziąść pod uwagę to że Myszków jest gm. Miejska a nie wiejsko – miejską jak Żarki gdzie o pozyskanie funduszy unijnych jest duzo łatwiejsze a to jest zadna tajemnica bo taki są dyrektywy unijne. Nie usprawiedliwiam tutaj obecnego Burmistrza bo nie jestem jego zwolennikiem. Reasumujac powyzsze nie kupuje p. Kaczynskiego jako Burmistrza Myszkowa bo ten kto obiecuje dużo zazwyczaj nic nie zrobi dla miasta bo niewystarczy pobstawiac sie dordcami typu p. Pałys i rysowac projekty jak jest a jak bedzie wyglądać bo nie tak dawno za kadencji Romaniuka byli fachowcy scagnieci zTych tzw desant tyski i co nic nie zrobili a utrzymanie ich kosztowało krocie bo aby rządzić miastem trzeba byc dobrym menedżerem z charyzmą a p Kczynski jeszcze sie musi duzo uczyc bo miasto to nie przedsiebiorstwo typu skup zlomu.

   1
   0
 8. Aaaa pisze:

  Każdy ma cos za uszami , ale trzeba wybrać jak najmniejsze zło ??

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *