fot. Magazyn Square
Wybory 2018: Będzie druga tura wyborów!
17 sierpnia 2018 r. | 18:15
24

Za blisko dwa miesiące w całym kraju odbędą się wybory samorządowe. 21 października będziemy wybierać nowego Burmistrza, radnych gminnych, radnych powiatowych i wojewódzkich. Wybory na Burmistrz w Myszkowie będą niezwykłe. Z tego względu, że wszystko wskazuje na to, że zmieni się włodarz. Burmistrz Włodzimierz Żak przez ostatni rok nie zrobił nic, by pozostać kolejnych pięć lat na tym stanowisku. Myszków wygląda jak ruina, a drogi są w katastrofalnym stanie. Skoro nie Żak, to kto?

Coraz głośniej mówi się o Sławomirze Kaczyńskim. Ten działacz, społecznik jest ostatnio bardzo aktywny. Zresztą, jako jeden z nielicznych kontaktował się ze mną w celu nagrania materiałów o drogach. Jego odbiór przez społeczeństwo jest bardzo pozytywny, co może mu dać drugą turę wyborów. Kolejny kandydat to Adam Zaczkowski - skompromitowany w Poraju, jest jedną z osób, która wspólnie z Wójtem doprowadziła Poraj do stania się najbardziej zadłużoną gminą wiejską na Śląsku.

Kolejna kandydatka do Urszula Bauer - śląska kurator oświaty. Czy słyszeliście o czymś, co dla Myszkowa zrobiła lub chce zrobić ta kandydatka? Ja też nie. O ile jej start z listy Prawa i Sprawiedliwości da jej sporo głosów, o tyle marzenia o drugiej turze wyborów może odłożyć na później. W tych wyborach nie ma szans.

Czy są kolejni kandydaci?

Jeżeli zamierzacie iść na wybory, to zachęcam Was do polubienia naszego wydarzenia na facebooku - TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI
24 odpowiedzi na “Wybory 2018: Będzie druga tura wyborów!”

 1. Kozłowski pisze:

  Byle nie ŻAK!

  14
  15
 2. anonim pisze:

  burmistrz nie ma jak wygrac podobnie jak mały adaś

  3
  4
 3. maniek pisze:

  Ruina, nic nie zrobił 😀 jak może tak opisywać osoba która w Myszkowie nie mieszka, nigdy nie mieszkała i nie ma nic wspólnego z tym miastem? akurat w Myszkowie Bardzo dużo się zrobiło, Prawie wszystkie szkoły są po termo modernizacji, mamy piękne obiekty sportowe i rekreacyjne a to nie koniec inwestycji przecież w tym mieście. Dotyk jury coś wspaniałego, miejsce które ściąga całe rodziny, Pięknie wyremontowany Dom kultury a niedługo będzie zrobione i jego wnętrze. Jeszcze tylko zrobi się coś Ciekawego na terenie placu dworcowego i sąsiednie gminy będą nam zazdrościły tego jak nasze miasto mimo trudności i niewielkich wpływów do kasy miasta się rozwinęło. Przystanki są mega ładne i nowoczesne,. Dzięki własnie Żakowi jest jeszcze szkoła na Ciszówce i w Będuszu gdzie na Ciszówce powstał oddział dla dzieci niepełnosprawnych a w Będuszu szkoła muzyczna Bo to on interweniował żeby zrobić cos żeby te szkoły nie padły. Padło pytanie czy Bauerowa zrobiła coś dla Myszkowa? NIC a czy zrobiła coś dla naszego kraju? tez NIC. Bauerowa tylko dobrze wygląda i przyciąga kamery ale tak naprawdę nikt nie wie kim ona w ogóle jest i co robi. Zaczkowski? tak jak napisane – Doprowadził ze Stacherą Poraj do stanu LICYTACYJNEGO i pod młotek. Spółdzielcza ma super miejsce rekreacyjne w postaci parku za garażami, Światowit DOTYK JURY , MRZYGŁÓD tyle nakładek i dróg w ostatnim czasie nigdzie nie było zrobionych jest Orlik, Boisko Piłkarskie, NOWA WIEŚ ma prawie wszystko Orlik, Odnowioną szkołę, Uliczki w kostce i z nowymi nakładkami, Teraz Miasto mogło by się skupić na uliczkach od ul. Jana Pawła bo jest ich sporo powoli można by doprowadzić je do stanu nadającego się do poruszania , Nierada od jednej strony podobno będzie robiona , w Będuszu Batalionów za blisko 4 mln wybrano wykonawcę, STREFA EKONOMICZNA na Gruchli powstała tylko Dzięki Żakowi, widział ktoś ile tam się otworzyło firm dając miejsca pracy mieszkańcom Myszkowa? w centrum place zabaw, parki rekreacyjne i siłownie na wolnym powietrzu, nie jestem w stanie wymieniać wszystkiego co udało mi się zobaczyć po zwiedzaniu Myszkowa. Myszków naprawdę wypiękniał a był bardzo zaniedbany. Dużo zostało zrobione i zawsze dużo będzie do zrobienia, to tak jak Wy w domu robicie co jakiś czas remonty, nigdy nie ma końca inwestycji .

  19
  11
  • GINGER pisze:

   …..mieszkańcy jeźdą autostradą. bujają sie w hamaku z bambusa piją malibu ze słomki z ogona krogdyla SZCZĘSCIE JAK SKKK..SYN .

   PiedQQQlona wiocha zabita dchami a psy szczekają dupami.:)

   7
   10
   • maniek pisze:

    To się wyprowadź do Łodzi

    16
    2
   • Adam pisze:

    Ja pierniczę GINGER chłopie czy kobito, Ty tak poważnie? Z Malucha nie zrobisz Mercedesa, a z Myszkowa Las Vegas :):):) Swoją drogą powiedz przy jakiej ulicy widziałeś tą sforę psów szczekających dupami? Czyżby to była jedna z tych ulic, oczekujących na “wyremontowanie” przez społecznika Sławomira K.? 🙂

    9
    3
  • Kozłowski pisze:

   maniek ty chyba coś piłeś? to najgorszy burmistrz w historii miasta!

   6
   8
   • maniek pisze:

    Panie Kozłowski to napisz Pan co dobrego zrobili dla tego miasta poprzednicy czy to Okraska czy Romaniuk czy jeszcze wcześniejsi?

    12
    3
    • Adam pisze:

     W takim razie ja piłem z @mańkiem 🙂 Jestem człowiekiem konkretnym więc chciałbym konkretnie wiedzieć… Co takiego wielkiego zrobili poprzedni burmistrzowie? Poza tym tytuł “artkułu” nie stanowi żadnej sensacji 🙂 Wszak jak pamięta większość mieszkańców Myszkowa, dwie tury wyborów, to w naszym mieście standard. Prawdę mówiąc nie wiem kto będzie kandydował, ale jednego kandydata już znam po przeczytaniu tego “artykułu”, to Sławomir Kaczyński 🙂 Pozwolę sobie zacytować fragment, który mnie bardzo rozbawił… “Coraz głośniej mówi się o Sławomirze Kaczyńskim. Ten działacz, społecznik jest ostatnio bardzo aktywny”… Właśnie stał się aktywny OSTATNIO 🙂 Ponawiam pytanie, które zadałem w poście dotyczącym ul. Mała Szpitalna – Gdzie Pan Kaczyński był przez minione lata i dlaczego dopiero teraz stał się taki aktywny? Mam jeszcze prośbę do “autora” tego artykułu. Mógłby Pan skonkretyzować tą sentencję, cyt. …”Myszków wygląda jak ruina”… Mieszkam już trochę lat w tym mieście i co by nie mówić, to zgodzić się z tą “opinią” nie mogę. Zresztą każdy racjonalnie myślący (czytaj mający gdzieś gierki personalne i tanie rozgrywki) chyba widzi jak to miasto wyglądało kilkanaście lat temu, a jak wygląda teraz 🙂

     14
     3
 4. maniek pisze:

  A co do Pana Kaczyńskiego to nie ma szans bo Myszków nie cofnie się do czasów PRL-u a tak własnie zachowuje się ten niby Kandydat na Burmistrza. Jest staroświecki i nie ma pojęcia o inwestycjach a tym bardziej nie ma żadnych pomysłów na Myszków i na jego rozwój a nie takiego BURMISTRZA potrzebuje Myszków. Co do społeczników to więcej konkretnych kandydatów jest wśród młodych ludzi w naszym mieście którzy robią coś bezinteresownie a nie tylko podczas Kampanii wyborczej jak Pan Sławomir włócząc się pod drogach gruntowych i obiecując mieszkańcom że te drogi będą zrobione przy tym szczując ich przeciwko Miastu i Burmistrzowi jaki to on zły i nic nie robi. Żak zrobił najwięcej ze wszystkich zarządców Myszkowa i wierzę że zrobi jeszcze więcej.

  18
  7
 5. beti pisze:

  Wole takiego społecznika niż GOSTKA który mówi jak jest pięknie i ładnie u niego w pokoju jest tęcza pomimo tego, że za oknem wyglądając ku@@a błoto płynie rynsztokami a nie drogami.

  7
  11
  • maniek pisze:

   A co on takiego dobrego robi że nazywasz go społecznikiem? wziął łopatę do ręki, jakieś narzędzia? komuś pomógł? udzielał się społecznie czy pomaga i opiekuje się osobami niepełnosprawnymi? zbiera pieniądze na psy ze schroniska ??? Do kierowania miastem trzeba mieć łeb ekonomisty, matematyka, księgowego i inżyniera a nie wakacjowicza z ogródków działkowych.

   15
   5
 6. czk pisze:

  Panie Pawle nie ma na Żaka kontrkandydata . Sławomir Kaczyński to jest człowiek nikt z 0 doświadczeniem . Kto zna Pana Sławka na pewno na niego nie zagłosuje także pisane takich leciwych niusów to tylko strata czasu .

  16
  3
 7. Mieszkaniec pisze:

  Ale przynajmniej pokazuje ,że coś chce zrobić.

  2
  12
 8. wicek pisze:

  ŻAK doświadczenie? brak kadr fachowych
  Kaczyński brak doświadczenia ale będzie miał kadry. Znać się nie musi kwestia odpowiedniego doboru fachowców .

  3
  11
 9. czk pisze:

  ta tylko nie wiem czy Pan Kaczyński umiałby przetarg stworzyć. A chodzenie po ulicach i zbieranie podpisów to nie jest wykonanie drogi . Śmiech . Myślę ,ze zakończenie termomodernizacji 2 szkół jest ważniejsze niż ul mała szpitalna czy Piękna. Jak już zbiera te podpisy to niech pyta czy ludzie mają grunty w granicy . Później trzeba płot przestawić i problem .

  13
  2
 10. Marek pisze:

  maniek popieram Twoje wypowiedzi na kilku postach prosiłem aby ktoś ze zwolenników Pana Kaczyńskiego bądz On sam napisał o jego doświadczeniu po prostu jakie ma kompetencje do kierowania miastem i co się dowiedziałem że nie ma ale jego ludzie będą mieli hhhahha to tak jakby cieć wybierał dyrekcje ludzie pomyślcie trochę

  3
  0
  • Adam pisze:

   Panie Marku, zapewne Pan ten film oglądał… Nikodem Dyzma zatrudnił obejmując funkcję Prezesa Banku Zbożowego radcę Krzepickiego, bo jak sam powiedział ktoś to musi robić (czyt. zarządzać). Jak skończył Bank Zbożowy, którego Prezesem został Dyzma? Wiemy wszyscy 🙂 Kaczyńskiemu brak doświadczenia, brak szeroko pojętej ogłady, brak recepty na nasze miasto. Osobiście ten kandydat kojarzy mi się właśnie z prezesem Dyzmą. Proszę mi wybaczyć, ale w papierowe opowieści co ja zrobię itd. po prostu uwierzyć nie mogę… Papier przyjmie wszystko 🙂 Klasyk gatunku z ugrupowania prawego i sprawiedliwego kiedyś powiedział, że ciemny lud wszystko kupi… Czyżby deja vu? 🙂

   2
   0
 11. Marek pisze:

  a jeśli chodzi O społecznika Pana Kaczyńskiego błagam nie obrażajmy setek SPOŁECZNIKÓW MYSZKOWA bo pracują od wielu lat w ciszy a co takiego zrobił Pan SŁAWEK NIC NIC no maże herbatkę i czekoladkę na DZIEŃ KOBIET KOMUNA NA POŃCZOCHY ZABRAKŁO MOŻE KOBIETY BYŁY BY ŁASKAWSZE

  6
  1
 12. Marek pisze:

  TYLKO ŻAK

  10
  8
 13. czk pisze:

  LUDZIE !!! PANI URSZULA BAUER ZACZĘŁA KAMPANIE !!! WITA ??? Teraz całe ŻycieMyszkowa.pl będzie skupione na tak wybitnej kandydatce . PISOWSKA PROPAGANDA ! Kiedy jaki grill i napoje od pani kandydat ? I BARDZO WAŻNE !!! Proszę o pomysł na Myszków ? Bo rozumiem ,że pierwsze 2 lata upłyną na zdobywaniu wiedzy , rotacji elektoratu na stołki i obyciu na stanowisku . Ciężko bo rada nie idzie po partyjnej stronie Polski i Sodomy . A kandydaci z pis-u do rady miasta to raczej uzupełnienie list 😉 Pokój! Dajcie ludzie szanse młodym !

  10
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *