fot. Powiat Myszkowski
Wymazy dla personelu przedszkoli i żłobków
29 maja 2020 r. | 10:00
0

Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk podczas ostatniego spotkania z wójtami i burmistrzami gmin Powiatu Myszkowskiego zaproponował przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa dla nauczycielek w przedszkolach i opiekunek w żłobkach.

- Zależy nam na tym, aby zachować najwyższy standard bezpieczeństwa przed powrotem dzieci do przedszkoli i żłobków. Dzięki tej inicjatywie rodzice będą spokojniejsi przywożąc swoje dzieci do placówek - podkreśla Starosta.

Badanie, które przeprowadził profesjonalny personel medyczny, odbyło się na terenie Szpitala Powiatowego. W ten sposób w znaczącym stopniu ograniczona została możliwość ewentualnego zakażenia.

Warto zaznaczyć, że szpitalna kadra medyczna już wcześniej także została poddana testom na obecność koronawirusa. Jak dodaje Starosta Piotr Kołodziejczyk: - Podjęliśmy te działania w trosce o personel i pacjentów z uwagi na planowane zabiegi. Musimy mieć pewność, że w naszym szpitalu pacjenci, którzy w nim przebywają, są całkowicie bezpieczni.

Rząd zdecydował o kolejnym poluzowaniu obostrzeń, więc instytucje publiczne przygotowują się do pracy w zwykłym trybie. Sytuacja w myszkowskim szpitalu jest na bieżąco kontrolowana.

Na poniższym zdjęciu - personel przygotowujący się do przeprowadzenia testów. /Starostwo Powiatowe w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *