Policja w Pruszkowie
Miał kolizję ze słupem, był pijany, znieważył policjantów. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności
01 lipca 2024 r. | 10:32
0

Policjanci z Myszkowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu. Jeden z mężczyzn w trakcie interwencji znieważył mundurowych, a następnie opluł jednego z nich. Za swój czyn będą tłumaczyli się przed sądem.

W niedzielę (30.06. br.) około godziny 3.30 policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na ulicę Kościuszki w Myszkowie, gdzie według zgłoszenia bus uderzył w słup energetyczny. Po przybyciu na miejsce zgłoszenie się potwierdziło. Pojazd marki Renault Master przewrócił słup energetyczny, uszkadzając przy tym ogrodzenie posesji. Policjanci na miejscu zastali mężczyznę stojącego w obrębie samochodu, a następnie ujawnili jego kompana, który postanowił udać się pieszo w kierunku Żarek. Po skontaktowaniu się z osobą zgłaszającą, która dokładnie opisała rysopisy osób biorących udział w zdarzeniu policjanci, nie mieli już żadnej wątpliwości. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie celem wykonania, dalszych czynności.

Od 40 i 41 latka wyczuwalna była silna woń alkoholu, natomiast obaj mężczyźni odmówili badania na stan trzeźwości. W związku z powyższym mężczyzną pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków. W trakcie wykonywania czynności 41-latek był bardzo pobudzony i agresywny. Zaczął słownie znieważać policjantów słowami obelżywymi i opluł jednego z nich.

Teraz o ich dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto starszy z nich odpowie za znieważenie funkcjonariusza publicznego wykonującego czynności służbowe. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *