fot. UM Myszków
Mieszkańcy nie chcą podłączać się do kanalizacji!
01 listopada 2021 r. | 12:12
1

Urząd Miasta Myszkowa apeluje, aby mieszkańcy Myszkowa, o ile jest taka możliwość, podłączali się do kanalizacji.

Wraz z budową bądź przebudową ulic powstaje kanalizacja sanitarna, która powinna usprawnić życie naszych mieszkańców. Najczęściej zadawanymi pytaniami (po pytaniach o drogi) na spotkaniach burmistrza z mieszkańcami, były właśnie te dotyczące kanalizacji sanitarnej.

Niestety, nie wszyscy mieszkańcy pamiętają o tym, że mają obowiązek przyłączyć swoja posesję do kanalizacji sanitarnej, jeżeli oczywiście taka znajduje się w ich drodze. Brak reakcji ze strony mieszkańców kończy się decyzją nakazującą podłączenie nieruchomości, a w przypadku braku realizacji decyzji, wszczynane jest postępowanie egzekucyjne. By uniknąć tych procedur należy zawrzeć umowę z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji.

Brak podłączeń w liczbach, w stosunku do posesji w danej ulicy to:

Klonowa-Sadowa - 73 posesje - 54 niepodłączonych
Ogrodowa - 53 posesje - 35 niepodłączonych
Kościuszki-Żytnia - 60 posesji - 28 niepodłączonych (w tym 1 oczyszczalnia własna) /UM/
Jedna odpowiedź do “Mieszkańcy nie chcą podłączać się do kanalizacji!”

  1. Mieszkaniec pisze:

    Jestem mieszkańcem ul. Klonowej i przez okres wiosny i lata mieszkańcy ul. Sadowej i Klonowej podłączali się do kanalizacji. Może urząd miasta poda rzeczywiste liczby czyli ile jest posesji na których znajdują się zabudowa mieszkaniowa a ile działek bez zabudowy. Bo jakoś nie mogę doliczyć się 73 posesji z budynkami. A innym tematem, który warto przez prasę pociągnąć jest odpowiedź na pytanie Kto z Urzędu Miasta podpisał dokumenty odbiorowe ww. ulic. Mieszkańcy mają kłopoty z dokumentacją powykonawczą. która została złożona przez Wykonawcę do Urzędu Miasta. Sięgacze wykonane są w innych miejscach i na innych wysokościach niż jest to na dokumentacji powykonawczej.

    1
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *