fot. UM Częstochowa
Myszków otrzyma 3,7 mln zł z dodatkowych środków z RIT-ów
07 czerwca 2018 r. | 09:35
2

Dzięki zwiększonej puli środków na Efektywność energetyczną i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, Gmina Myszków otrzyma dodatkowo 3,7 mln zł. Decyzję podjął Komitet Sterujący Regionalnymi Inwestycjami Terytorialnymi złożony ze starostów powiatów częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego, prezydenta Częstochowy oraz burmistrzów Kłobucka i Myszkowa. Rekomendację przesunięcia środków na ten cel zatwierdził Zarząd Województwa Śląskiego.

Pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację i wymianę oświetlenia w budynkach dwóch przedszkoli na terenie Myszkowa.

Dotychczas w ramach wdrażania Regionalnych Inwestycji Terytorialnych ze środków RPO WSL 2014-2020, w naszym subregionie wybrano ogółem do dofinansowania projekty na kwotę 341 mln zł, a podpisano już umowy o dofinansowanie na sumę 290 mln zł (stan na 18 maja 2018 r.). Chodzi oczywiście o dotychczasowe nabory i projekty możliwe do dofinansowania w ramach RIT (wydzielonej dla subregionu puli środków unijnych).
2 odpowiedzi na “Myszków otrzyma 3,7 mln zł z dodatkowych środków z RIT-ów”

 1. doris pisze:

  znowu plywanie na plecach czewki

  1
  2
 2. gobens pisze:

  Szkoda że kasy na drogi niedostali

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *