Myszkowska drogówka podsumowała akcję “ZNICZ 2018”
06 listopada 2018 r. | 12:17
0

Zakończyła się policyjna akcja ZNICZ 2018. Przez sześć dni ponad 130 policjantów z Myszkowa i Koziegłów dbało o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Na szczęście obyło się bez poważnych zdarzeń drogowych i ofiar wypadków.

W akcję "Znicz 2018", która trwała od środy 31 października, od godziny 6.00 do dzisiaj do godz. 6.00 zaangażowanych było w myszkowskim garnizonie 58 policjantów ruchu drogowego i 74 pozostałych stróżów prawa. Czuwali oni nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających.

W tym roku doszło do 15 kolizji drogowych w których nikt nie został ranny. Mundurowi wyeliminowali z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących.

Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.

Pomimo zakończenia akcji "Znicz 2018", zwiększony ruch w rejonie cmentarzy będzie nam towarzyszył jeszcze przez najbliższe dni. Dlatego kierujących prosimy o zachowanie ostrożności w czasie przejazdu w rejonach nekropoli, zaś pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam gdzie nie ma latarni. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *