policja.pl
Na 310 przebadanych kierowców, dwóch było “na podwójnym gazie”
29 listopada 2022 r. | 12:06
0

Policjanci myszkowskiej drogówki prowadzili wczoraj działania pn. "Alkohol i narkotyki". Głównym ich celem było wykluczenie z jazdy tych kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie samochodów pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W trakcie działań mundurowi zatrzymali 2 kierowców, którzy nie powinni byli wsiąść za kierownicą.

Policjanci myszkowskiej drogówki skontrolowali wczoraj trzeźwość 310 uczestników ruchu drogowego. Głównym założeniem działań "Alkohol i narkotyki" jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. Mundurowi zatrzymali 1 kierującego w stanie nietrzeźwości, 1 w stanie po użyciu alkoholu.

Dla tych kierowców ich nieodpowiedzialne zachowanie będzie miało dalsze konsekwencje prawne. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W tym roku pijani kierowcy na drogach województwa śląskiego spowodowali już 81 wypadków, w których zginęło 8 osób, a 97 zostało rannych. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *