Nowa powieść Marcina Pilisa – “Łąka umarłych”
31 sierpnia 2020 r. | 12:12
0

Myszkowianin Marcin Pilis napisał kolejną książkę. Tym razem pt. "Łąka umarłych". Powieść będzie mieć swoją premierą 16 września, a jej wydawcą jest Wydawnictwo Lira.

"Łąka umarłych" opowiada o złożonych relacjach polsko-żydowskich, okrucieństwie wojny i źle, które popycha ludzi do największych podłości... Światełkiem w tej przesyconej mrokiem rzeczywistości okazuje się miłość. W 1942 roku do wsi Wielkie Lipy wkracza niewielki oddział niemieckich żołnierzy. Trzydzieści lat później Andrzej Hołotyński, krakowski student, przyjeżdża do Wielkich Lip, gdzie jego ojciec, naukowiec, prowadził wieloletnie badania, i odkrywa mroczne dzieje wioski i tajemnicę skrywaną przez jej mieszkańców. Niemiecki żołnierz Karl Strauch odwiedza wieś w roku 1996, aby u schyłku życia zmierzyć się z własną przeszłością...

W nowym, rozszerzonym wydaniu swojej głośnej powieści Marcin Pilis umiejętnie przeplata trzy plany czasowe i doświadczenia kolejnych pokoleń, odsłaniając czytelnikowi sieć dramatycznych powiązań bohaterów na przestrzeni kilkudziesięciu lat wojennej i powojennej historii.

Książkę można nabyć w Empiku - TUTAJ.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.