Nowy zastępca komendanta powiatowego policji w Myszkowie
06 sierpnia 2019 r. | 09:47
3

Na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, podczas uroczystości ślubowania nowych policjantów, Rozkaz o powołaniu na stanowisko służbowe otrzymał podinsp. Michał Chola którzy 1 sierpnia 2019 r. oficjalnie obejmie powierzone dotychczas czasowo stanowisko zastępcy szefa myszkowskiej policji.

Śląski garnizon policji z dniem 16 lipca powiększył się o 111 nowych stróżów prawa, z których 106 złożyło uroczyste ślubowanie. Uroczystość odbyła się na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, z udziałem Kompanii Honorowej i Orkiestry KWP w Katowicach. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński.

W uroczystości uczestniczyli między innymi: Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. dr Rafał Kochańczyk, Naczelnik Zarządu w Katowicach CBŚP mł. insp. Łukasz Fołta, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Andrzej Szczeponek, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM w Katowicach Mirosław Cygan, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach insp. Rafał Stanek, Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. śląskiego asp. sztab. Jacek Bryła, Kapelan śląskiej Policji ks. Adam Wycisk i kadra kierownicza śląskiego garnizonu Policji.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński przypomniał nowym policjantom, że wstąpili właśnie do formacji, która w tym roku obchodzi 100. rocznicę powstania. Formacji, która od początku swojego istnienia miała jedno podstawowe zadanie: strzec bezpieczeństwa państwa, spokoju i porządku publicznego. Podziękował także bliskim za okazane im dotychczas wsparcie, a rodzicom za dobre wychowanie do pełnienia tak odpowiedzialnej służby.

Wśród nowo przyjętych policjantów są 4 kobiety. Niebawem wszyscy rozpoczną półroczny kurs podstawowy w szkole policyjnej. Następnie mundurowych czeka trwający blisko 3 miesiące proces adaptacji w oddziałach prewencji. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych nowi stróże prawa zasilą szeregi różnych jednostek garnizonu śląskiego.

Uroczysty apel był również okazją do wręczenia rozkazów o powołaniu na stanowiska służbowe:
- Pierwszemu Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie - mł. insp. Mariuszowi STRZELECKIEMU,
- Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie - nadkom. Grażynie DUDEK,
- Pierwszemu Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie - podinsp. Michałowi CHOLI,
- Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach - mł. insp. Grzegorzowi MUSZE,
- Zastępcy Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach - podinsp. Norbertowi URBANOWSKIEMU,

oraz aktów mianowania na wyższe stopnie oficerskie:
- mł. insp. Dariuszowi ATŁASIKOWI - Komendantowi Miejskiemu Policji w Częstochowie na stopień inspektora,
- podinsp. Arkadiuszowi KONOWALSKIEMU - I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach na stopień młodszego inspektora,
- podinsp. Magdalenie WIJI - Naczelnik Wydziału Kontroli KWP w Katowicach na stopień młodszego inspektora,
- podinsp. Sławomirowi ZYNKOWI - Naczelnikowi Wydziału Kadr KWP w Katowicach na stopień młodszego inspektora,
- nadkom. Wiesławowi DRYJI - I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku na stopień podinspektora,
- nadkom. Radosławowi KACPRZAKOWI - Naczelnikowi Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach na stopień podinspektora,
- nadkom. Andrzejowi NOWAKOWI - Zastępcy Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej na stopień podinspektora,
- nadkom. Pawłowi STRÓŻOWI - ekspertowi Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach na stopień podinspektora.

Uroczystość zakończył pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompani Honorowej, defilada zebranych na placu pododdziałów oraz gratulacje i życzenia dla świeżo upieczonych policjantów od licznie zgromadzonych członków rodzin i znajomych. /KPP w Myszkowie/
3 odpowiedzi na “Nowy zastępca komendanta powiatowego policji w Myszkowie”

 1. POCAŁUJTA WÓJTA .... pisze:

  O WIDZĘ ŻE POWOLI REALIZUJĄ SIĘ PLANY ZMIANY WŁADZY POWIATOWEJ!!!
  OD ZAWSZE JEST TAK- SZEF LOKALNEGO WSI SIĘ ZMIENIA, ZMIENIA SIĘ WŁADZA.
  CZYŻBY WIĘC WICESTAROSTA MIAŁ ZAMIAR NAWRÓCIĆ SIĘ NA PO$LD?
  A MOŻE KTÓRY Z PI$OWCÓW POMASZERUJE DO PRZESZŁOŚCI??
  ZOBACZYMY JUŻ NA JESIENI.
  ALE SWOJĄ DROGĄ NIE MYŚLAŁEM, ŻE AŻ TAK SZYBCIUTKO,TAKI PRZECUDNY, TAK ŚLICZNIE NAM ŚPIEWAJĄCY PAN STAROSTA WYLECI NA ZBITY RYJ.

  5
  1
 2. Cosik o Pi$-owskim marszałku sejmowym Marku K. pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=jOZk1vPOaoM
  padnięcie na kolana!!!

  2
  1
 3. tu macie kompletne to zesnanie pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=oQam3Spvdtw

  WŁOS NA GŁOWIE STAJE JAK SIE SŁUCHA O MARSZAŁKU KUCHCIŃSKIM!!!

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *