Obwodnica Myszkowa została dziś oficjalnie otwarta!
21 listopada 2018 r. | 12:13
6

Dziś oficjalnie została oddana do użytku obwodnica Myszkowa. Budowa południowo-zachodniej obwodnicy Myszkowa liczącej 8,4 km długości, to pierwszy etap modernizacji drogi nr 791. Droga łączy drogi krajowe nr 1, 78 a także drogę nr 7.

Budowa obwodnicy Myszkowa rozpoczęła się wiosną 2016 roku. Nowa droga zaczyna się rondem w Mrzygłodzie, na ulicy Zawierckiej. Kolejne rondo wybudowano na skrzyżowaniu z drogą 793 (Siewierz-Święta Anna)**, a ostatnie, zamykające obwodnicę od strony północnej, powstało na Alei Wolności, w miejscu gdzie kończy się zwarta zabudowa miasta, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Myszkowską. W ramach budowy obwodnicy powstały również skanalizowane skrzyżowania z ulicą Szpitalną i Wyzwolenia, skrzyżowanie przy pobliskich terenach inwestycyjnych oraz 5 wiaduktów nad istniejącymi drogami.

Obwodnica Myszkowa na całej swojej długości ma standard drogi głównej (klasa G). Ma jedną jezdnię o dwóch pasach ruchu, po 3,5 m. szerokości każdy. Obwodnicy towarzyszy odpowiednia infrastuktura techniczna i urządzenia poprawiające bezpieczeństwo użytkowników drogi.

W ramach inwestycji powstały m.in.:
- chodniki, ścieżki rowerowe,
- drogi serwisowe, dwa miejsca do kontroli pojazdów,
- elementy systemu odwodnienia,
- przepusty drogowe.

Całkowity koszt obwodnicy to niemal 100 mln zł.
6 odpowiedzi na “Obwodnica Myszkowa została dziś oficjalnie otwarta!”

 1. Zdzisława Polak pisze:

  Ale drogo!! A ile to kilometrów w sumie? Ile wyszło za 1 km?

  1
  0
 2. EssA pisze:

  Świetnie wykonana inwestycja super się po niej jeździ ale obwodnica Mrzygłód – Postęp to nieporozumienie, obwodnica powinna przebiegać w relacji Będusz – Żarki. Problemu z ruchem Zawiercie Postęp nie było a wystarczy sobie codziennie pojechać po 15 z Będusza na Myszków i zobaczyć w, którą stronę odbywa się ruch i jak powinna być przeprowadzona obwodnica. Codzienni korki od ronda do centrum Myszkowa…

  16
  0
 3. Adrian pisze:

  Koleżanko ta obwodnica całkowicie ruchu nie rozładuje ale i tak już jest dużo lepiej zobacz już dzisiaj na drodze.Docelowo kierowcy do Żarek będą jeżdzić tą droga z Będusza,Postęp ,Nowa Wieś -Żarki i wtedy poczujemy mniejszy ruch w centrum.A widzę tylko w narzekanie….

  1
  14
 4. zdziwony pisze:

  kto będzie jechał do Żarek przez Postęp?
  Chyba Ty. Bo nikt inny nie będzie jeździł na około. Inwestycja jest nie przemyślana , ale oczywiście nikt nie może źle się o niej wyraźnić tylko wszyscy mamy klaskać ze jest pięknie.
  Jeżdżę drogą Myszków-Będusz codziennie i nie ma żadnej poprawy.

  14
  2
 5. szeryf pisze:

  A na rondzie w Mrzygłodzie nie działa oświetlenie …. PIKNIE to PIKNIE !!! Pewnie lampy nie podłączone do prąda 🙂 hehehe
  Ważne, że impreza była 🙂

  2
  0
 6. Barbara pisze:

  Super” droga” obwodnica tylko trochę zapomniano o ruchu dla pieszych i rowerzystów,Korzystałam ze ścieżki pieszo-rowerowej do Postępu przed przebudową teraz nie tylko jej nie przywrócono (?) a nawet nie ma przejścia dla pieszych, Może ktoś ma pomysł jak o to “zawalczyć” bo burmistrz Myszkowa kieruje Nas z tym do Koziegłów.A może nowi radni coś doradzą Wyborcom.

  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *