policja.pl
Obywatelskie zatrzymanie na ul. Pułaskiego w Myszkowie
13 czerwca 2020 r. | 09:30
0

Wzorową postawą wykazali się świadkowie, którzy zaledwie w przeciągu kilku godzin ujęli dwóch nietrzeźwych kierujących. Gdyby nie ich prawidłowa reakcja i szybkie działanie, nie wiadomo jak zakończyłaby się dalsza jazda dwóch nieodpowiedzialnych seniorów. Dzięki temu policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych pijanych kierowców.

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek na ulicy Pułaskiego w Myszkowie. Około godziny 19.30 dyżurny myszkowskiej jednostki został powiadomiony o obywatelskim ujęciu starszego mężczyzny. Z przekazanych informacji wynikało, że cyklista najprawdopodobniej jest pijany. Policyjny patrol zbadał stan trzeźwości 76-letniego myszkowianiana. Jego wynik pokazał na urządzeniu ponad promil alkoholu w organizmie. Podobne zgłoszenie otrzymał dyżurny dzisiaj około godziny 1.00. W tym przypadku do zdarzenia doszło na ulicy Słonecznej w Żarkach Letnisku. Z relacji dwóch świadków wynikało, że kierująca kią jechała ulicą Słoneczną "całą szerokością drogi". Po zatrzymaniu samochodu, zabrali jej kluczyki ze stacyjki i wezwali policyjny patrol. Jak się okazało, nieodpowiedzialna 60-latka z Myszkowa była kompletnie pijana. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie 2 promile alkoholu. Do tego jej pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

Amatorka jazdy "na podwójnym gazie" straciła już prawo jazdy. Teraz oboje odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im kara 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Policjanci kierują słowa uznania za obywatelską postawę świadków, którzy zareagowali na pijanych kierowców i udaremnili im dalszą jazdę Ich zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnych kierowców, który stwarzali zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *