policja.pl
Obywatelskie zatrzymanie pijanego 72-latka
09 lipca 2024 r. | 10:32
0

Dzięki prawidłowej postawie obywatelskiej, policjanci z myszkowskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Świadek mając przypuszczenie, że nietrzeźwy mężczyzna odjeżdża samochodem, poinformowali Policję. Okazało się, 72-latek miał w organizmie blisko promil alkoholu i kierował nie mając do tego uprawnień. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W poniedziałkowe popołudnie, tuż przed godziną 12.00, dyżurny otrzymał informację, że świadek zauważył, jak prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu odjechał samochodem marki Seat w kierunku ulicy Kopernika. Policjanci udali się we wskazane miejsce. Po opatrolowaniu podległego rejonu ujawnili opisany przez świadka pojazd. Okazało się, że w samochodzie znajduje się 72-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Amator jazdy na "podwójnym gazie" nie stracił prawo jazdy, bo ich nie posiadał. Podczas policyjnej kontroli wyszło również na jaw, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Sprawa trafi teraz do sądu, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach dla nietrzeźwego kierowcy. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *