fot. Powiat Myszkowski
Otwarcie Oddziału Kardiologicznego w Szpitalu Powiatowym w Myszkowie
22 maja 2019 r. | 14:05
0

Oddział Kardiologiczny wraca do Myszkowa. W Szpitalu Powiatowym odbyło się uroczyste otwarcie, podczas którego zaproszeni goście mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem i warunkami, jakie obecnie oferuje Oddział.

Starania Zarządu Powiatu ze starostą Piotrem Kołodziejczykiem na czele i dyrekcji Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej przyczyniły się do uzyskania kontraktu na prowadzenie Oddziału. Stroną w umowie zawartej na okres 01.06.2019 – 31.05.2021 z Narodowym Funduszem Zdrowia - jest SP ZOZ.
Wartość kontraktu to ok. 400 zł miesięcznie.

Na Oddziale będą prowadzone usługi medyczne w zakresie kardiologii i hospitalizacji – w tym leczenie chorób układu sercowo-naczyniowego bez elementów kardiologii inwazyjnej, oraz skoordynowanej opieki nad pacjentami z zawałem serca.

Kontraktu obejmuje także leczenie ostrych zespołów wieńcowych z zastosowaniem kardiologii interwencyjnej.
Oddział został rozlokowany na dwóch piętrach. Na jednym z nich prowadzona będzie hospitalizacja kardiologiczna dla pacjentów ze stabilnym stanem zdrowia. Ta część jest wyposażona w 10 łóżek klasycznych. Na drugim piętrze znajduje się Intensywny Nadzór Kardiologiczny dla pacjentów z zawałem, który wyposażono w 5 łóżek monitorowanych. Pacjent jest pod stałym nadzorem aparatury EKG.

Na otwarcie przybyło wielu znamienitych gości, wśród których znaleźli się m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, dyrektor śląskiego oddziału NFZ Piotr Nowak, radny Sejmiku Śląskiego Piotr Bańka, wicestarosta Mariusz Morawiec, burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, wiceburmistrz Myszkowa Iwona Franelak, wiceburmistrz Żarek Jakub Grabowski, członkowie Zarządu Powiatu Jadwiga Koral, Jarosław Kumor, Tomasz Ośmiałowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Zdzisława Polak i Janusz Romaniuk, Przewodniczący Rady Miasta Myszkowa Jerzy Woszczyk, radni Rady Powiatu w Myszkowie Dorota Kaim-Hagar, Andrzej Jastrzębski, Marlena Wiśniewska, Mateusz Kolasa, Rafał Kępski, Jadwiga Skalec.

Pomieszczenia i sale oddziałowe poświęcił ks. prałat Jan Batorski.

Gości przywitał starosta Piotr Kołodziejczyk, wyrażając podziękowanie za przybycie.

- Dzisiaj przygotowaliśmy dla państwa przedpremierowe otwarcie Oddziału Kardiologicznego, który ruszy już 1 czerwca. Postanowiliśmy otworzyć go dzisiaj, aby przez cały tydzień, do końca maja, na Oddziale trwały tzw. „dni otwarte” – dla wszystkich pacjentów, lekarzy i mieszkańców powiatu oraz powiatów sąsiadujących. Udostępniamy w ten sposób możliwość przekonania się, w jak fantastycznych warunkach będzie można leczyć się na oddziale kardiologicznym. Szanowni państwo, otwarcie kardiologii to osiągnięcie, będące miarą wysiłku, pracy i wiary, której nam nie brakowało. Chciałbym podkreślić, że wszelkie przeciwności i trudności pokonaliśmy również dzięki wsparciu pani poseł Jadwigi Wiśniewskiej, pana Piotra Nowaka – dyrektora NFZ. Kardiologia wraca w nowym wydaniu, wraca unowocześniona i znakomita pod względem jakościowym. Z początkiem czerwca będziemy mogli cieszyć się nowym Oddziałem Kardiologii, co znacznie podnosi rangę naszego Szpitala - powiedział starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk.

Starosta podziękował dyrekcji Szpitala za przygotowanie dokumentów aplikacyjnych i konsultację z NFZ, dzięki czemu wszystko zostało przygotowane sprawnie i na czas. Złożył także podziękowania doktorowi Andrzejowi Sosnowskiemu za pracę na rzecz usprzętowienia Oddziału.

- Nie było łatwo, wymagało to bowiem dużych starań. Ale cel, aby jak najszybciej pomóc osobom chorym, udało się osiągnąć. Gratuluję i dziękuję wszystkim osobom, które te działania wspierały, dziękuję szefowi śląskiego NFZ i mam nadzieję, że wkrótce będą kolejne środki dla naszego Szpitala na doposażenie trzech oddziałów: kardiologii, chirurgii oraz ginekologii i położnictwa. Dziękuję panu posłowi Mariuszowi Trepce, który cały czas pilotuje te kwestie w Warszawie. Szanowni państwo, razem możemy więcej] – powiedziała poseł Jadwiga Wiśniewska.

Otwarcia Oddziału pogratulował również obecny na uroczystość dyrektor NFZ Piotr Nowak, który podkreślił jakość przygotowania dokumentów i szybkiego wypełnienia wszystkich procedur. /Powiat Myszkowski/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *