castorama.pl
Pięć osób zatrzymanych za kradzież kabli
18 maja 2023 r. | 10:48
0

Myszkowscy policjanci zatrzymali 5 osób, które trudniły się kradzieżą kabli z zakładu pracy mieszczącego się na terenie miasta Myszków. Cała piątka usłyszała już zarzuty, za co grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja rozegrała się wczoraj rano, kiedy to Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, iż na terenie jednego z myszkowskich zakładów pracy doszło do kradzieży miedzianych kabli. Kiedy na miejscu zjawił się patrol policji, pracownik firmy ochroniarskiej, który dozorował obiekt, wskazał pojazd marki Volkswagen, w którym mogą znajdować się rzeczy pochodzące z kradzieży. Gdy stróże prawa skontrolowali pojazd i przebywających w nim mężczyzn okazało się, że w pojeździe znajdują się przewody miedziane o łącznej wadze ponad 100 kg, które nie są ich własnością. Następnie, w trakcie wykonywania czynności procesowych, skontrolowano drugi wyjeżdżający z terenu zakładu pracy pojazd marki Renault, wewnątrz którego ujawniono przewody, o wadzę ponad 190 kilogramów. Dodatkowo w trakcie legitymowania mężczyzn wyszło na jaw, że jeden z nich jest poszukiwany celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Cała piątka mężczyzn została już przesłuchana i otrzymała zarzuty, za co grozi im nawet 5 letni pobyt w więzieniu. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *