Pierwszy pozew w trybie wyborczym. Trojakowski vs Kieras!
10 października 2018 r. | 13:02
6

Wczoraj przed Sądem Okręgowym w Częstochowie odbył się pierwszy proces w trybie wyborczym powiatu myszkowskiego. Michał Trojakowski - kandydat na radnego powiatu w Myszkowie pozwał swoją kontrkandydatkę Katarzynę Kieras oraz Komitet Wyborczy Wyborców Wspólny Powiat. Chodziło o zamieszczone na facebooku przez pozwaną informację, że Trojakowski uzyskał posadę asystenta dyrektora szpitala "za głos oddany na Laseckiego" podczas wyboru starosty myszkowskiego. Do tego, według Trojakowskiego Kieras napisała na facebooku, że "dopchał się do koryta bez kwalifikacji i został zatrudniony niezgodnie z prawem" oraz nazwała go "prosiakiem".

Co ciekawe, Trojakowski i Kieras przez cztery lata chodzili do liceum, w tym przez dwa lata do tej samej klasy. Przez cztery lata według Kieras, wszyscy nazywali Trojakowskiego "prosiakiem". Według Kieras to była jego ksywa. Dopiero po 14 latach zaczęło to przeszkadzać Trojakowskiemu, który pozwał Kieras w trybie wyborczym. W trakcie posiedzenia Sądu zostało ujawnione nagranie z 2015 roku, w którym usłyszeliśmy wiele niecenzuralnych słów oraz to jak Dariusz Lasecki budował koalicję...

Postanowienie w tej sprawie wydał wczoraj Sąd, który w większości odrzucił wniosek Trojakowskiego, uznał tylko, że zostało złamane prawo przy stwierdzeniu "że został zatrudniony niezgodnie z prawem". Nakazał Katarzynie Kieras opublikować oświadczenie, a kosztami sądowymi obarczył Trojakowskiego.

Wyrok jest nieprawomocny.

PAWEŁ GĄSIORSKI
6 odpowiedzi na “Pierwszy pozew w trybie wyborczym. Trojakowski vs Kieras!”

 1. anonim pisze:

  no to prosiak trochę przesadził , swoją drogą przecież dzięki takiemu głosowaniu mógł liczyć na wsparcie eh

  23
  4
 2. Aśka pisze:

  Jeden z nich na pewno nie zostanie radnym!!!

  10
  3
 3. Myszkowiak pisze:

  “Uznał tylko, że zostało złamane prawo przy stwierdzeniu że został zatrudniony niezgodnie z prawem”- przecież o to chodziło w całej sprawie. Pani Kieras od dawna podważała legalność zatrudnienia Trojakowskiego i sąd uznał, że jej oskarżenia są bezpodstawne.
  Jeśli chodzi o stwierdzenie “Sąd, który w większości odrzucił wniosek Trojakowskiego” oznacza tylko tyle, że reszta zarzutów powinna być rozpatrywana w innej formie, np podczas sprawy cywilnej.
  Artykuł napisany jest w nieprofesjonalny i nierzetelny sposób.

  Pozdrawiam

  10
  0
  • Milka pisze:

   Jak ma być profesjonalnie napisany jak właściciel serwisu nie ma żadnej szkoły w tym kierunku, nie jest dziennikarzem, ani nikim, to zwykły troll przedwyborczy ?

   4
   0
 4. snajper pisze:

  prosiak ciągnie do koryta, tego nie można zmienić, taką ma nature i już !!

  8
  3
 5. Mieszkaniec pisze:

  Ale najgorsze jest to ,że tym korytem jest szpital. wyborcy pokażą mu gdzie jest jego miejsce.

  5
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *