zdjęcie poglądowe
Pijana 46-latka spowodowała kolizję
06 czerwca 2023 r. | 09:37
0

Myszkowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która miała spowodować kolizję drogową. Wynik badania trzeźwości 46-latki wykazał w jej organizmie ponad jeden promil alkoholu. Teraz odpowie nie tylko za popełniane wykroczenie, ale i przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W sobotę policjanci ruchu drogowego zostali skierowani do Żarek Letnisko, gdzie miała miejsce kolizja z udziałem nietrzeźwej kierującej. Na miejscu policjanci zastali sprawczynię kolizji i pokrzywdzonego. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że kierująca Fordem podczas wykonywania manewru skrętu w prawo najechała na prawidłowo poruszający się pojazd marki MAN, doprowadzając do kolizji. Od siedzącej za kierownicą 46-letniej kobiety wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Funkcjonariusze zbadali stan jej trzeźwości, miała ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kobieta straciła prawo jazdy. Teraz usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Kobieta odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *