Policjanci z Ukrainy w Myszkowie
06 października 2018 r. | 13:06
0

Mundurowi z Narodowej Policji Ukrainy i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy spotkali się z myszkowskimi policjantami. Spotkanie poświęcone było problematyce zwalczania przemocy domowej i procedurze "niebieskiej karty".

W myszkowskiej komendzie odbyło się spotkanie, które jest częścią projektu,który w dniach od 1 do 5 października jest prowadzony na terenie RP na wniosek Szefa Misji Doradczej UE na Ukrainie. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, nadinsp. Krzysztof Justyński wyróżnił myszkowską jednostkę Policji i wspomniana wyżej delegacja była gośćmi Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie mł. insp. Marcina Lemańskiego.

Policjanci z wydziału prewencji myszkowskiej jednostki wspólnie z przewodniczącą Zespołu Interdyscyplinarnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Myszkowie Panią Elżbietą Stocką przeprowadzili szkolenie na temat przeciwdziałania przemocy w rodzinie przez Policję i funkcjonowania w praktyce procedury "Niebieska Karta". Szkolenie przeprowadził podkom. Sławomir Maciąg oraz dzielnicowy asp. Tomasz Bojanek. Policjanci omówili praktyczne aspekty „niebieskiej karty” i rolę dzielnicowych w zwalczaniu przemocy w rodzinie.

Nie zabrakło również informacji o programie „Dzielnicowy Bliżej Nas” i aplikacji „Moja Komenda” jako narzędziami bezpośredniego kontaktowania się mieszkańców rejonu ze swoimi dzielnicowymi.

Podczas spotkania wywiązała się żywa dyskusja, goście znaleźli odpowiedzi na wiele pytań dotyczących praktyki związanej ze zwalczaniem przemocy w rodzinie i organizacji komórek zajmujących się się jej zwalczaniem oraz praktyczne porady i wskazówki w tym zakresie. Było to możliwe dzięki obecności Przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego Pani Elżbiecie Stoskiej, która z praktyki i doświadczenia przekazała wiedzę na temat wielu instytucji zaangażowanych w przeciwdziałanie i zwalczanie przemocy w rodzinie. /KPP w Myszkowie/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *